Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko: Pikieta w obronie lekarki, która stosuje homeopatię i krytykuje szczepienia

Zdjęcia: Marcin Kałuski

Dzisiaj na placu Chrobrego w Bielsku-Białej odbyła się pikieta w obronie Katarzyny Bross-Walderdorff, która stanęła przed sądem lekarskim. Stosuje homeopatię i krytykuje szczepienia. Może stracić prawo do wykonywania zawodu.

W pikiecie wzięli udział przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP” na czele z prezes Justyną Sochą. Przygotowali transparenty, na których wybijała się maksyma „Po pierwsze – nie szkodzić”, a także dotyczące powikłań poszczepiennych i lekarzy rzekomo niszczonych przez służbę zdrowia. – W Polsce kilku lekarzy jest w takiej sytuacji, co Katarzyna Bross-Walderdorff. Tylko dlatego, że wypowiadają się o powikłaniach poszczepiennych. Staramy się ich wspierać – mówi Justyna Socha.

– Jesteśmy tu, by wesprzeć panią doktor. Nasze dzieci i wnuki zmagały się z powikłaniami po szczepieniach. Szczepiono je nawet wtedy, gdy nie chcieliśmy się zgodzić i widać efekty – mówili zgromadzeni. Lekarkę wspierały też znane osoby publiczne – Jacek Bożek, prezes Klubu Gaja i Rajmund Pollak. – Chcę zamanifestować wsparcie dla pani doktor. To świetny lekarz i prawy człowiek. W Sejmie powiedziała, że wcześniaki powinno się szczepić w nieco późniejszym okresie i to wystarczyło, by podpadła. Ona wcale nie sprzeciwia się samym szczepieniom – zapewnia Jacek Bożek, który określa się jako pacjent zadowolony z leczenia środkami homeopatycznymi u Katarzyny Bross-Walderdorff. Podkreśla, że w innych krajach Europy homeopatia jest jedną z przyjętych metod leczenia. – Leczę się homeopatycznie we Francji, Wielkiej Brytanii i Azji. Tam gabinety homeopatyczne są wszędzie. Byłem bardzo chorym dzieckiem. Gdybym leczył się tylko antybiotykami, to pewnie byłbym martwym dzieckiem. Przecież tysiące leków wycofuje się z obrotu – dodaje. – Szczepienia niczemu nie przeciwdziałają. Brakuje rzetelnych badań na temat skutków ubocznych. Znajomi się szczepią na grypę, a potem z ciężkimi chorobami lądują w szpitalu – mówił Rajmund Pollak.

Przed bielskim sądem lekarskim odbyła się dzisiaj kolejna rozprawa w sprawie mieszkającej w Kozach lekarki. Zatrudniono nawet ochroniarzy, by pikietujący nie zakłócili przebiegu postępowania. Jak mówi lekarka, walczy o to, by nie odebrano jej prawa do wykonywania zawodu. – Moja sprawa w sądzie lekarskim toczy się z powodu tego, że publicznie powiedziałam to, czego nikt nie chce usłyszeć: że w mojej praktyce lekarskiej spotykam dzieci, których stan zdrowia drastycznie pogorszył się po podaniu szczepionki, albo że zostały one zakwalifikowane do szczepienia w sposób budzący moje wielkie wątpliwości, czyli np. wcześniaki – wskazuje. Twierdzi, że formalnie zarzuty dotyczą nieprowadzenia dokumentacji medycznej i przyjmowania pacjentów poza terenem Beskidzkiej Izby Lekarskiej.

Klaudiusz Komor, prezes Beskidzkiej Izby Lekarskiej nie chce wypowiadać się w sprawie toczącego się postępowania przed Okręgowym Sądem Lekarskim. – On działa niezależnie – podkreśla. Zaznacza jednak, że szczepionki ratują ludzkie życie w ogromnej skali i samorząd lekarski jako szkodliwe społecznie potępia wszelkie przejawy ruchów antyszczepionkowych. Wskazuje, że wprawdzie w niektórych krajach Europy homeopatia jest uznawana, ale nie w Polsce. I że lekarza obowiązuje kodeks etyczny, który zezwala na leczenie tylko metodami o udowodnionej skuteczności. Tego nie można powiedzieć o homeopatii, której skuteczność nie została w żaden wiarygodny sposób potwierdzona. Uznaje się ją za pseudonaukę, szarlatanerię, a nawet oszustwo.

Zapis rozmowy z doktor Katarzyną Bross-Walderdorff opublikowaliśmy na profilu facebookowym beskidzkiej24 – TUTAJ.

Obszerny artykuł dotyczący szczepień i powikłań publikowaliśmy na początku roku – TUTAJ.

Więcej na ten temat wkrótce w Kronice Beskidzkiej.

dav
dav
dav
sdr
sdr
dav
sdr
navigate_before
navigate_next

google_news
37 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ASAD
ASAD
4 lat temu

Rachunek prawdopodobieństwa wyklucza konieczność wykonania szczepień na odrę ( czy też jakiekolwiek inne)!!! Moim zdaniem powikłania są bardziej niebezpieczne niż a nóż zachorowanie na odrę. Dodatkowo trzeba by było mieć wielkiego pecha by mieć po odrze powikłania. Czyli matematycznie udowodniliśmy, że są dwa czynniki w rachunku prawdopodobieństwa wskazujący na bezzasadność szczepień. Amen

Krystyna
Krystyna
4 lat temu

Dzisiaj o północy na Placu Chrobrego modły, czary i zarzynanie czarnej kury w intencji antyszczepionkowców / psycholi /.

GOSIA
GOSIA
4 lat temu

Nie da się ukryć że nie zawsze szczepienia są ,,dobrodziejstwem,,wiele jest ciężkich powikłań i to każdy rodzic powinien sam decydować czy chce własne dziecko zaszczepić.Jesli ktoś ma zdrowe dziecko po szczepieniu to bardzo dobrze,ale są też takie dzieci co ucierpiały w wyniku powikłań poszczepiennych.Dlaczego obrażacie się wzajemnie,czy nie można zachować kultury?

Staszek
Staszek
4 lat temu
Reply to  GOSIA

To tak nie działa, jeśli nie zaszczepi się zdecydowana większość to niewiele dają szczepienia. Wtedy wrócimy do etapu wysokiej śmiertelności z powodu chorób zakaźnych. Dobra wiadomość byłaby taka, że przestalibyśmy się martwić nowotworami…

antyzadżumiona
antyzadżumiona
4 lat temu

na przełomie lat 40/50 polio było bardzo częste, wielu moich rówieśników na tę chorobę zapadło , dzięki szczepionkom tylko w nielicznych afrykańskich krajach jeszcze się ją odnotowuje – dzięki różnym szarlatanom możecie tego doświadczyć, dlatego powinno się was izolować od normalnego społeczeństwa.

Heniek
Heniek
4 lat temu

Jak ci nowotwór zagra w kościach to wtedy zrozumiesz pewne prawa,które rządzą światem medycyny.

wsiowy
wsiowy
4 lat temu

… i przypominam o obrzucaniu Księżyca kamieniami przy najbliższej pełni

Agnieszka
Agnieszka
4 lat temu

Kto nie ma dziecka, poszkodowanego po szczepieniu nie powinien krytykować takich ludzi. Nie są to teorie spiskowe tylko historie z życia rodziców i ich dzieci. Ci ludzie mają wiedzę o szczepieniach, badaniach o nich i statystykach. Propagandą jest pisanie że dobrodziejstwo szczepionek nie podlega dyskusji. To nie dogmat. To właśnie należy odczarować. I zająć się pomocą takim rodzicom, dzieciom. A nie chronić bogate do obrzydliwosci firmy farmaceutyczne produkujące to gówno.

Jordan
Jordan
4 lat temu
Reply to  Agnieszka

tzw. antyszczepionkowcy powinni być wykluczeni z NFZ, w przypadku powikłań powinni udać się do najblizszego szamana

Justyna
Justyna
4 lat temu
Reply to  Jordan

Tak samo powinni z NFZ być wykluczeni palacze gdy zachowują na raka lub osoby pijące alkohol przecież służba zdrowia ostrzega że palenie powoduje raka i choroby płuc a alkohol narskosc wątroby.

Torquemada
Torquemada
4 lat temu
Reply to  Agnieszka

zapytaj np Jankę Ochojską o taką szczepionkę przeciw chorobie Heinego-Medina

ZUS
ZUS
4 lat temu
Reply to  Torquemada

A skąd wiesz ze nie zachorowała po szczepieniu na polio? Moja ciotka zachorowała w latach 50tych po szczepieniu

Ave
Ave
4 lat temu
Reply to  ZUS

Właśnie nie była szczepiona ciemnoto!

Antychryst
Antychryst
4 lat temu

Papież Grzegorz XVI nie zgadzał się on na wprowadzenie w Państwie Kościelnym kolei żelaznej i gazowego oświetlenia ulic; określił on drogi żelazne „drogą do piekła” (gra słów po francusku: chemins de fer – chemin d’enfer)
Ciekawe co ten “światły” człowiek powiedziałby o szczepionkach???

Anka
Anka
4 lat temu

dziwie się że przez tyle lat ludzie nie zrozumieli szkodliwości szczepień… teraz każdy chce być naj a swoje dziecko traktuje jako tester…

Mix
Mix
4 lat temu

Jeszcze Płaskoziemców brakuje…

Karol
Karol
4 lat temu
Reply to  Mix

co lewica też tam będzie?

Napoleon XIV
Napoleon XIV
4 lat temu
Reply to  Karol

karolku, a mówił lekarz, że masz brać te czerwone tabletki – a tak przyjdzie sanitariusz Zenek , zgasi światło i wrócą koszmary

idotatostanumysłu
idotatostanumysłu
4 lat temu

mało się nie zadeptali w tym tłumie

Ontek Hej
Ontek Hej
4 lat temu

Dokładnie, ciężko policzyć tylu ich 😉 ale ich prawo.

Kasia
Kasia
4 lat temu

To tylko obrazuje ile dzieci ucierpiało wskutek szczepień

realistka
realistka
4 lat temu

czarymary, woodoo, święte obrazki, szamani i takie konowałki to jeden ch…..

Mario
Mario
4 lat temu

Homeopatia to zwykle placebo. Tzw.leki homeopatyczne dynamizowanie w nocy przy świetle księżyca, potrząsanie określoną ilość razy, czy to może spowodować, że kulka zawierająca w sobie pamięć o cząsteczce rumianku ( bo nawet tej cząsteczki w sobie nie zawiera) może cokolwiek wyleczyć? Zamiast stosować te “leki” lepiej napić się soku z malin, bo ma więcej leczniczych właściwości.

Wojtek
Wojtek
4 lat temu

Gdy byłem mały moja matka mnie leczyła u tej p. Doktor i wiecie co… Leczenie nie przyniosło żadnych efektów… Generalnie już jako dziecko czułem, że to brednie…

Ja
Ja
4 lat temu
Reply to  Wojtek

Dziwne bo swojego syna zaczęłam leczyć homeopatia i bierze granulki i dlatego mógł odstawić sterydy

Piotr
Piotr
4 lat temu

ale tłumy, a może tłumoki

Zyx
Zyx
4 lat temu
Reply to  Piotr

Tak tak…. patrzysz w lustro… A kogo w nim widzisz-tlumoka…

dupsk
dupsk
4 lat temu
Reply to  Zyx

ale za topotrafię liczyć do dziesięciu

PaniWoo
PaniWoo
4 lat temu
Reply to  dupsk

Liczysz do dziesięciu? To już szczyt wiedzy ale jeszcze może naucz się pisać…

Heniek
Heniek
4 lat temu
Reply to  dupsk

Widocznie szczepionka była kiepska skoro potrafisz liczyć tylko do 10

Mak
Mak
4 lat temu
Reply to  dupsk

Ale pisać nie potrafisz

Teresa
Teresa
4 lat temu
Reply to  Piotr

Szanuj ludzi ,którzy walczą o nasze dzieci

Staszek
Staszek
4 lat temu
Reply to  Piotr

Ale jaki głęboki ten tekst na plakacie z lewej. “Powikłania po szczepieniach to my!”, faktycznie antyszczepionkowcy to takie społeczne “powikłanie” po wynalezieniu szczepionek. Powiedzmy, że ich obecność i konieczność wyjaśniania bzdur, które wymyślają to niewielka cena za uratowanie milionów istnień. W każdym razie autorowi postera udało się skonstruować ładną analogię.

Justyna
Justyna
4 lat temu
Reply to  Staszek

Poczytaj o wyroku włoskiego sądu w sprawie powikłań poszczspiennych

Staszek
Staszek
4 lat temu
Reply to  Justyna

Ile można czytać o tym wyroku? Nie ma tam nic co obaliłoby setki lat badań.

Ziuta
Ziuta
4 lat temu
Reply to  Piotr

psychiatra potrzebny natychmiast

Staszek
Staszek
4 lat temu
Reply to  Ziuta

No właśnie nie każdemu antyszczepionkowcowi psychiatra może pomóc. To trochę przerażające, ale można być zdrowym psychicznie i być wyznawcą teorii spiskowych.