Wydarzenia Oświęcim

Rozbudowano Dzienny Dom Pomocy

Fot. UM w Oświęcimiu

Dobiegła końca budowa nowego skrzydła Dziennego Domu Pomocy w Oświęcimiu przy ulicy Czecha. Obecnie trwają odbiory obiektu oraz jego wyposażanie. Od połowy grudnia ruszą w nim usługi opiekuńcze dla osób chorych na demencje, w tym alzheimera. Dotychczas nie tylko w powiecie oświęcimskim, ale całej Małopolsce zachodniej nie było dziennej placówki o takim zakresie usług.

Decyzja o rozbudowie Dziennego Domu Pomocy i poszerzeniu zakresu świadczonych przez niego usług zapadła już kilka lat temu. Władze miasta dostrzegły bowiem, że coraz więcej osób cierpi na demencję i potrzebuje specjalistycznej dziennej opieki. I to one wyłożyły w tym roku blisko 3,9 mln zł na ten cel, pozyskując przy tym 2 mln zł ze środków zewnętrznych na wyposażenie nowego oddziału.

W dobudowanej części zlokalizowano na parterze pracownie fizjoterapeutyczne, salę kulturalno-integracyjną, nowoczesną salę doświadczania świata oraz kuchnię terapeutyczna. Na piętrze obok sali dziennego pobytu znajdują się pomieszczenia do wypoczynku i terapii, gabinet psychologa i pielęgniarki, atelier dla twórców z demencją.  Dla osób chorych przygotowano też ogród polisensoryczny oraz zaplecze do wypoczynku i aktywności ruchowej. W ramach inwestycji przeprowadzono też termomodernizację głównego budynku. Obiekt został docieplony i zyskał nową elewację.

W nowej części DDP opiekę specjalistów znajdzie 25 seniorów. Z pozostałej oferty Dziennego Domu Pomocy korzystać będzie tak, jak dotychczas ponad 60 osób.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o