Na sygnale Oświęcim

Chciała sprzedać odzież, a straciła ponad 25 tysięcy złotych!

Fot. KPP Oświęcim

Mieszkanka Brzeszcz chciała sprzedać odzież poprzez jeden z portali społecznościowych. Niestety młoda kobieta zamiast zarobić, to na tym straciła, i to bardzo sporo.

Wczoraj (19 czerwca) do Komisariatu Policji w Brzeszczach zgłosiła się 21-letnia kobieta, która stała się ofiarą oszustwa.

– Z jej relacji wynikało, że na jednym z popularnych portali społecznościowych wystawiła do sprzedaży odzież. Bardzo szybko skontaktowała się z nią osoba zainteresowana jej zakupem. W wiadomości wskazała ona, że zrobiła już rezerwację przedmiotu, a płatności chce dokonać za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego. Doszło do wymiany adresów e-mailowych. Następnie pokrzywdzona na skrzynkę elektroniczną otrzymała wiadomość. Sądziła, że to z portalu ogłoszeniowego. Wiadomość zawierała link przenoszący ją na stronę portalu w celu weryfikacji danych związanych z realizacją transakcji sprzedaży. Kobieta zastosowała się do poleceń wpisując dane osobowe wraz z danymi karty kredytowej. Następnie wyświetlił się jej komunikat, że skontaktuje się z nią pracownik portalu w celu dalszej weryfikacji danych. Po kilkunastu minutach zadzwoniła kobieta przedstawiająca się za pracownika portalu ogłoszeniowego, która potwierdziła, że kobieta otrzyma przelew na konto, ale musi zaakceptować przelew blik. Kiedy to uczyniła zauważyła, że zamiast otrzymać wpłatę, z jej konta zniknęło ponad 25 500 złotych – informuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 

google_news