Nieprzypisany

Chcieli zatrzymać samochód do rutynowej kontroli, okazało się, że byli w nim nielegalni emigranci z Syrii

Policjanci z żywieckiej drogówki chcieli zatrzymać do rutynowej kontroli jeden z samochodów, które w ubiegłym tygodniu we wczesnych godzinach porannych, przejeżdżały przez Sopotnię Wielką. Niestety, kierowca pojazdu, widząc policjantów nie tylko zignorował policjantów, a wręcz zaczął przed nimi uciekać. Okazało się, że przewozi nielegalnych imigrantów z Syrii.

Z uwagi na to, że kierowca nie zatrzymał się do kontroli, policjanci rozpoczęli więc pościg za kierowcą, który desperacko chciał uciec przed stróżami prawa. Mężczyzna po drodze łamał zasady ruchu drogowego i stwarzał zagrożenie na drodze. Finalnie policjantom udało się zatrzymać samochód. Okazało się, że kierował nim obcokrajowiec. Wewnątrz samochodu Renault Trafic poza nim znajdowało się jeszcze 19 osób, również obcokrajowców. Wszyscy zostali zatrzymani i przekazani funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej. Ustalono, że wszyscy byli obywatelami Syrii i przebywali na terenie naszego kraju nielegalnie. Pojazdem kierował ich 19-letni rodak, który postanowił sobie dorobić nielegalnie przewożąc imigrantów. Młody mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Usłyszał także zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, organizowania nielegalnego przekraczania granicy oraz niezatrzymania się do kontroli. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

Pozostałym osobom przedstawiono zarzut nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
po co drugi raz?
po co drugi raz?
2 miesięcy temu

Już raz napisano o tym niżej