Wydarzenia Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Chora mieszkanka powiatu wadowickiego zmarła. Pierwszy przypadek w powiecie suskim

Do 319 wzrosła liczba mieszkańców Małopolski zakażonych koronawirusem. Wśród nich są mieszkańcy naszego regionu. Pierwszy przypadek zanotowano w powiecie suskim (w Suchej Beskidzkiej). Niestety, chorująca już wcześniej mieszkanka powiatu wadowickiego zmarła.

W grupie 12 zarażonych, których zdiagnozowano w ostatnich godzinach jest 8 kobiet i 4 mężczyzn w wieku od 22 do 77 lat. Są do mieszkańcy Krakowa (1 osoba), powiatu brzeskiego (3 osoby), dąbrowskiego (2 osoby), wielickiego (2 osoby), wadowickiego (2 osoby) oraz powiatów: suskiego i myślenickiego (po 1 osobie). 3 osoby z tej grupy są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 319 osób.

Jak udało nam się ustalić hospitalizowany mężczyzna w sile wieku z powiatu suskiego jest mieszkańcem Suchej Beskidzkiej. Do tej pory przebywał do domu.  W nocy źle się poczuł i wezwał zespół ratownictwa medycznego suskiego szpitala. – Został przetransportowany do szpitala w Krakowie. W naszym szpitalu nie przebywał – mówi rzeczniczka suskiego szpitala Monika Wróblewska-Polak. Dodaje, że mężczyzna był objęty kwarantanną przez Sanepid i otrzymał  skierowanie na badania w kierunku covid. Nie wykonywał go jednak komercyjnie jak było to wcześniej podawane. Niemniej już wczoraj rano wiedział, że jest chory i pozostawał w domu. Z danych podawanych przez służby sanitarne oraz biuro prasowe wojewody już jednak to nie wynikało.

Niestety. W ostatnich godzinach dwoje chorych zmarło. To 41-letnia mieszkanka powiatu wadowickiego, która była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie i leczony w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie 84-letni mieszkaniec Krakowa. Oboje posiadali choroby współistniejące.

Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 7.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tata
Tata
1 miesiąc temu

Wszyscy staraja sie siedzieć w domu……… a dzis na mszy św, w Budzowie prawie 40 wiernych………………co na to policja , sanepid, Kuria

Agnieszka
Agnieszka
1 miesiąc temu
Reply to  Tata

Rozumiem, że Pan również tam był skoro Pan wie 🙂

inżynier
inżynier
1 miesiąc temu
Reply to  Tata

1 kwietnia – imprezka policyjna na 100 osób we Wrocku – z orkiestrą!!! CO NA TO POLICJA I PROKURATURA?!?