Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko, Bystra: Polowe izby przyjęć

Fot. Ślaski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Przed dziewięcioma szpitalami w województwie śląskim zamontowano wczoraj (4 kwietnia) specjalne namioty, które mają pomóc w tak zwanym triażu, czyli “wychwyceniu” pacjentów zakażonych koronawirusem. Rozstawiono je między innymi w Bielsku-Białej i Bystrej.

Jak informuje Alina Kucharzewska, rzecznik prasowy wojewody śląskiego, namioty, które zamontowali strażacy pełnią funkcję przyszpitalnych polowych izb przyjęć.

Pierwsze namioty stanęły już trzy tygodnie temu, w pierwszej kolejności przed tymi szpitalami, które mają oddziały zakaźne. Są to placówki włączone w tzw. system podwyższonej gotowości, a tych jest dziś 37. Każdy z nich będzie więc wyposażony w takie namioty. Mają one być wykorzystywane przez kadrę medyczną do „wyłapywania” spośród zgłaszających się pacjentów te osoby, które mogą być zakażone koronawirusem – podkreśla Alina Kucharzewska.

Wczoraj takie namioty zamontowano przy Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej oraz przy Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Prze.yslaw
Prze.yslaw
1 miesiąc temu

Czyli rozumiem ze kazdy pacjent bedzie mial na dzien dobry robiony test bo jak inaczej. A pracownik przynajmniej raz na dwa dni

Irek
Irek
1 miesiąc temu

A proszę powiedzieć czemu nic się nie mówi skąd to cholerstwo się wzięło, bo ja nie wierzę że to to cis od jakiegoś zwierzęcia

Jarek
Jarek
1 miesiąc temu

Szkoda że tak późno , za opóźnienia w dofinansowaniu służby zdrowia i za zabawę w wybory 2020 zapłacą niestety seniorzy w dużej mierze życiem i to jest niestety tragedia . Szkoda że nikt z polityków już wcześniej nie krzyczał w styczniu o tym w mediach i wtedy nie zaczęto gromadzić materiały i środki ochrony dla szpitali a teraz wszystkiego niestety brakuje . Chyba wczoraj ukazał się filmik ze szpitala w Sosnowcu , wcześniej już informowano o tragicznej sytuacji w szpitalach w Kujawsko-pomorskim. Zastanawiam się co jest ważniejsze dla naszej władzy i WSZYSTKICH POLITYKÓW idiotyczne wybory czy życie Polaków??

Mick
Mick
1 miesiąc temu
Reply to  Jarek

Głupi jesteś.

Taras Bulba
Taras Bulba
1 miesiąc temu
Reply to  Mick

Odezwał się totalny tuman pisiarskiej proweniencji.

GAMR
GAMR
1 miesiąc temu
Reply to  Jarek

Do Jarka.
Jesteś albo totalnie niezorientowany jak to wygląda w innych krajach albo troll chcący wywołać niepokój albo totalny idiota. W dwóch ostatnich przypadkach nie jesteś wart splunięcia. W pierwszym zapoznaj się z rzetelnymi wiadomościami np. Z Chin, Włoch czy Hiszpanii. Ja pomieszkuje przez dłuższe okresy w Chinach i Hiszpanii i mam wiado. Ości z pierwszej ręki. Tam podawanie nieprawdy w sprawie pandemii jest obecnie karane aresztem.

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Moja wypowiedź dotyczyła tego co napisał inżynier