Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Cieszyński SOR po przejściach

Fot. Krzysztof Marciniuk

Informowaliśmy o zamknięciu na 48 godzin Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Cieszynie. Przyczyną było potwierdzenie zachorowania na koronawirusa u dwóch pracowników. Po tej przymusowej przerwie SOR ponownie uruchomiono.

Pierwsze testy wśród pozostałego personelu SOR-u wskazywały, że załoga jest zdrowa. Niemniej jednak na ostateczne potwierdzenie wyników badań trzeba czekać około tygodnia. Na ten czas dyrekcja szpitala zreorganizowała pracę w tym newralgicznym miejscu Szpitala Śląskiego, by po 48 godzinach SOR mógł ponownie funkcjonować. I faktycznie, w miniony piątek rano, 27 marca, Szpitalny Oddział Ratunkowy zaczął przyjmować pacjentów zgłaszających się osobiście. Jednak ograniczona liczebność personelu skutkowała tym, że karetki z pacjentami nadal były kierowane do ośrodków w Bielsku-Białej i Jastrzębia-Zdroju.

Ta sytuacja pokazuje ogólnopolski problem i to, jak ważne są apele lekarzy, by jeśli ktokolwiek podejrzewa u siebie koronawirusa lub mógł mieć kontakt z osobami o takim ryzyku, nie zgłaszał się bezpośrednio do szpitala, lecz najpierw skorzystał z konsultacji telefonicznej. Ewentualnie po przybyciu na SOR od razu zasygnalizował ryzyko zakażenia. Wówczas personel medyczny zastosuje odpowiednie środki ostrożności.

Uruchamiamy stopniowo Szpitalny Oddział Ratunkowy w miarę zwalniania z kwarantanny kolejnych pracowników. Decyzje w sprawie skrócenia okresu kwarantanny pracowników ochrony zdrowia z ujemnym wynikiem badań w kierunku zarażenia koronowirusem są w gestii sanepidu. Skrócenie okresu kwarantanny wymaga też zgody pracownika. Tu z pełnym szacunkiem przyznaję, że w tej sytuacji są niezawodni. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby pełna funkcjonalność SOR-u, wróciła jak najszybciej – podkreśla dyrektor.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
inżynier
inżynier
1 miesiąc temu

na dzień 3 kwietnia zamkniętych było 109 oddziałów szpitalnych i 5 szpitali. Dodatkowo ok. 700 lekarzy i pielęgniarek zakażonych koronawirusem, a kilka tysięcy objętych kwarantanną.

ordynator oddziału zakaźnego we wrocławiu – NIE ROBIMY TESTÓW BO ICH POPROSTU NIE MA!!

Jak tam wsiury?!? Prawda w oczki boli?!?

Beti
Beti
1 miesiąc temu

Ale służbie zdrowia powinni na pierwszym miejscu robić badanie a nie żeby czekali tak długo.

abc
abc
1 miesiąc temu

za to zamykanie soru w Cieszynie powinien ktoś pociągnięty do odpowiedzialności karnej ,żeby nie zrobić innego punktu przyjęć ludzi z podejrzeniem wirusa to jest kary godne -wczoraj wieczorem znowu był zamknięty

inżynier
inżynier
1 miesiąc temu

Czyli SOR w Cieszynie był nieczynny przez DWIE DOBY bo ktoś (szumowski i kaczyński) NIE ZADBAŁ O ODPOWIEDNIE ZABEZPIECZENIE PERSONELU MEDYCZNEGO (środki ochrony osobistej oraz TESTY na masową skalę)!!! Fantastycznie, elegancki materiał na kolejny pozew – generalnie nie zamierzam już pracować. Będę żył z pozywania dyktatury kobiet!

Zbyszek z bielska
Zbyszek z bielska
1 miesiąc temu
Reply to  inżynier

Prowokaro .prowokator prowokator

Likwidator
Likwidator
1 miesiąc temu
Reply to  inżynier

Jak nie wiesz dlaczego nie wypisuj pierdoł

JasiuStrasiu
JasiuStrasiu
1 miesiąc temu
Reply to  inżynier

Misiek testow mamy tyle samo co inne kraje zachodnie na takim etapie epidemii jaki mamy. Jablko porownuje sie do jablka wiec nie porownuj kraju w ktorym poki co jest 4tys zakazonych do tych gdzie jest ich kilkadziesiat tysiecy. Mysle ze Szumowski i Kaczynski nie wykreowali spisku majacego na celu uziemienie cieszynskiego SORu wiec weź ten swoj jad i lec gdzie indziej;D

inżynier
inżynier
1 miesiąc temu
Reply to  JasiuStrasiu

Ordynator szpitala zakaźnego we Wrocławiu : NIE ROBIMY TESTÓW BO ICH POPROSTU NIE MA!!! Ile ci płacą “misiek” za tą BEZCZELNĄ PROPAGANDĘ?!?
Ja ci typeczku tak polecę gdzie indziej że nikt cię do kupy nie pozbiera!!! Gdzie jesteś?!?