Wydarzenia Żywiec

Żywiec: Pomoc dla przedsiębiorców

Fot. Materiał prasowy

Urząd Miejski w Żywcu poinformował, że tamtejsi przedsiębiorcy mają możliwość składania wniosków o ulgę w formie odroczeń lub rozłożeń na raty, w zakresie podatku od nieruchomości, podatku od środków transportowych, opłat czynszowych za gminne lokale użytkowe, dzierżawę gruntów, użytkowania wieczystego gruntów będących własnością miasta Żywiec.

Burmistrz Żywca Antoni Szlagor zaznacza, że możliwość uzyskania wsparcia dotyczy należności powstałych po 13 marca tego roku.

Jest ono uzasadnione negatywnymi skutkami finansowymi, spowodowanymi pandemią wirusa SARS-CoV-2. Każda sprawa będzie rozpatrywana indywidualnie, po złożeniu wniosku o wsparcie przez przedsiębiorcę, w ramach pomocy publicznej. Władze miasta nie wykluczają w najtrudniejszych przypadkach zwolnień od opłat z tytułu czynszów dzierżawnych lokali wynajmowanych od Miasta Żywiec. Jednocześnie informujemy, że opłaty lokalne jak podatki i czynsze muszą być pobierane dla zapewnienia funkcjonowania miasta takich jak działalność komunalna, bytowa, komunikacyjna, nakłady na oświatę oraz bieżące funkcjonowanie zakładów i jednostek budżetowych miasta. Czekamy na rozwiązania rządowe, które są deklarowane przez rządzących, a mające dotyczyć wsparcia dla samorządu. W momencie, gdy rząd zapewni nam odpowiednie środki na funkcjonowanie, będziemy przedstawiać nasze dalsze propozycje wsparcia dla przedsiębiorców działających na terenie naszego miasta – zaznacza burmistrz Antoni Szlagor.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
inżynier
inżynier
1 miesiąc temu

“Pomoc” dla przedsiębiorców jest taka że w tej chwili nawet pracownika nie zatrudnisz do firmy bo nie ma gdzie BADAŃ WYKONAĆ!!! Ludzie nie wierzcie w tą propagandę – NIC NIE DZIAŁA!!! Wygląda to jako tako tylko w TVPis! KIEDY ZAMIESZKI?!?

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  inżynier

Zamieszki są już od dawna, inżynier miesza.

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  inżynier

Już nie mogę czytać twoich głupich komentarzy…. Żenada.. P.S. zamieszki to sobie zrób w domu… Zamieszaj lekarstwa…. Może zaczną działać

inżynier
inżynier
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

To nie czytaj. Mogę zrobić zamieszki w twoim leszczyku…. Gdzie ta nora?!?