Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Energetyka już w rękach Tauron Ciepło?

Fot. Katarzyna Lindert-Kuligowska

Andrzej Surzycki nie zasiada już w Radzie Nadzorczej Energetyki Cieszyńskiej. Dotychczasowy zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej został odwołany z tej funkcji 4 sierpnia przez burmistrz Cieszyna Gabrielę Staszkiewicz.

Przypomnijmy tylko, że Andrzej Surzycki to były prezes Energetyki Cieszyńskiej. Do Rady Nadzorczej został powołany z ramienia samorządu cieszyńskiego. Jego miejsce zgodnie z zarządzeniem burmistrz Cieszyna zajmie Kazimierz Chełmiński, który zawodowo związany jest z Tauronem Ciepło. Tym samym Cieszyn nie ma już większości w Radzie Nadzorczej Energetyki Cieszyńskiej. Jednym przedstawicielem z ramienia samorządu pozostaje Krzysztof Kasztura, zastępca burmistrz Cieszyna.

Klub Radnych “Siła” skomentował sytuację w mediach społecznościowych: –  “Tym samym miasto oddało TAURONOWI Ciepło większość w Radzie Nadzorczej. Jedną z kompetencji tej rady jest wybór Zarządu Spółki. W konsekwencji należy się spodziewać zmiany na stanowisku prezesa i przejęcia realnej władzy nad Energetyką Cieszyńską przez TAURON Ciepło. 2 sierpnia, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, radni, mimo swoich usilnych próśb, nie otrzymali od Burmistrza informacji dotyczących podstawowych warunków porozumienia pomiędzy Miastem Cieszyn a TAURONEM Ciepło. Czy zatem możemy się domyślać, że wskazane wyżej zarządzenie jest częścią tegoż porozumienia?” – czytamy w poście.

O porozumieniu między Tauronem Ciepło i miastem Cieszyn pisaliśmy tutaj.

 

 

 

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nie wiem
nie wiem
1 miesiąc temu

Ale chyba nie jest zasadniczą sprawą “restrukturyzacja” polegająca na zmianach personalnych i oddawaniu władzy. Jaki jest pomysł na prawdziwe uzdrowienie?