Bielsko-Biała Sport Cieszyn

Cieszyn: Jazda figurowa… na rolkach

Fot. z serwisu UM Cieszyn

Kluby KS Cieszyn i MKS Rewia Warszawa wspólnie przygotowują swoich podopiecznych do występów w bardzo młodej dyscyplinie sportu, jaką jest jazda figurowa… na rolkach. Zyskuje ona nad Wisłą i Olzą coraz większą popularność.

Od trzech lat obydwa kluby działają na rzecz popularyzacji tej dyscypliny sportu. W Cieszynie organizowany jest cykl obozów szkoleniowych, na które przyjeżdżają osoby z całego kraju i i zagranicy. Podczas tegorocznego obozu, z treningów organizowanych od 2 do 14 sierpnia
w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków, skorzystało ponad 120 adeptów jazdy figurowej na rolkach. Byli pośród nich zawodnicy, którzy reprezentują bardzo wysoki poziom techniczny (wykonują skoki podwójne i potrójne), m.in. Matylda Paszyńska (1dv Novice), Magdalena Staszewska (1dv Senior), Max Such (2dv Junior).

Zwieńczeniem wspólnych działań KS Cieszyn i MKS Rewia Warszawa, będą 10. Otwarte Mistrzostwa Świata w Jeździe Figurowej na Rolkach Federacji WIFSA, które przy udziale władz miasta, zaplanowano w Cieszynie w dniach 15-19 września. Wezmą w nich udział zawodnicy reprezentujący, m.in. Włochy, Hiszpanię, USA, Irlandię, Ukrainę, Rosję, Japonię, Francję, Mołdawię, Czechy i Polskę.

 

 

google_news