Cieszyn Na sygnale

Cieszyn: Nie odśnieżył auta. Drogo za to zapłaci

Fot. KPP Cieszyn

Dach, przód, tył pojazdu i światła. Wszystko pokryte śniegiem. Tak pędził na basen 33-letni kierowca skody. Nie uszło to uwadze policjantów z cieszyńskiej drogówki, dlatego mężczyzna finalnie poniósł konsekwencje swojego niedbalstwa.

Policjanci wydziału ruchu drogowego cieszyńskiej drogówki podczas patrolu na ulicy Bielskiej w Cieszynie zauważyli samochód, który „transportował” spory śnieg. Pojazd jechał jak jedna wielka śnieżna kula. To za sprawą kierowcy, który nie zadbał, by auto właściwie przygotować do jazdy. – W pośpiechu na basen 33-latek zdążył odśnieżyć szybę zapominając przy tym o pozostałej części pojazdu, w tym o światłach, które są jednym z najważniejszych elementów bezpieczeństwa na drodze. Nie trzeba też dodawać, że zalegający na samochodzie śnieg mógł w każdej chwili zsunąć się i spaść na jezdnię przed inny pojazd jadący za nieodpowiedzialnym kierowcą stwarzając niepotrzebne zagrożenie. Konsekwencją tego niedbalstwa mógł być poślizg, wypadek, a więc niepotrzebne narażenie czyjegoś zdrowia i życia. Takie rzeczy łatwo przewidzieć – informuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Kierowca skody rady związane z zaletami odśnieżonego samochodu zapamięta na długo, tak jak i to, że warto „śpieszyć się powoli” i w pierwszej kolejności zadbać o bezpieczeństwo. Za „nielegalny transport” śniegu, czyli nieodświeżenie pojazdu został ukarany wysokim mandatem karnym.

Fot. KPP Cieszyn

Przypominamy, że artykuł 66 Ustawy Prawo o ruchu drogowym wskazuje, że pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę, zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu. Jazda nieodśnieżonym samochodem lub takim, którego kierowca ma ograniczone pole widzenia ze względu na zamarznięte szyby, jest wykroczeniem. Grozi za to mandat do 3 tys. zł.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szerokiej drogi
Szerokiej drogi
2 miesięcy temu

I dobrze mu. Pełno takich leniwych jełopów jeździ. Druga sprawa to kierowcy skodziarze dumnie zastąpili kierowców daewoo. Jak obok było daewoo to było oczywiste, że zaraz coś odwali na drodze.

Stefan
Stefan
2 miesięcy temu

A za nieodśnieżone drogi kto mandat zapłaci?

Jan
Jan
2 miesięcy temu
Reply to  Stefan

My kierowcy. Czasem, i nerwami placimy,