Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Nowi mundurowi złożyli ślubowanie

Fot. KPP Cieszyn

W Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie, dwóch nowych policjantów złożyło uroczystą, policyjną przysięgę. Już wkrótce młodzi funkcjonariusze rozpoczną szkolenie podstawowe, by po jego ukończeniu skutecznie i profesjonalnie służyć.

Policjanci już kilka tygodni przeszli pozytywnie proces rekrutacji. Meldunek złożył Ekspert Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie komisarz Piotr Jakubiec. Uroczystość ślubowania nowo przyjętych funkcjonariuszy z powodu obowiązującego reżimu sanitarnego miała skromniejszy charakter niż w latach ubiegłych.

Na wstępie komendant powiatowej policji insp. Jacek Stelmach przywitał w szeregach policji nowych funkcjonariuszy i pogratulował wyboru ścieżki zawodowej. Podkreślił, że kolejnym etapem ich rozwoju zawodowego jest szkolenie podstawowe, gdzie zdobędą fundamenty wiedzy oraz umiejętności, które będą wykorzystywać w codziennej pracy. Zaakcentował, że codzienną służbę powinni pełnić godnie i traktować ją z najwyższą powagą, zgodnie ze słowami policyjnej przysięgi.

Szef cieszyńskiej jednostki zwrócił szczególną uwagę na to, że policjantem jest się nie tylko podczas pracy, ale także w czasie wolnym od niej, o czym wszyscy policjanci powinni zawsze pamiętać. Życzył także mundurowym sukcesów, policyjnego szczęścia, zadowolenia z pełnionych obowiązków oraz aby po każdej służbie bezpiecznie wracali do swoich domów i bliskich.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MONA
MONA
2 lat temu

PISOWSKIE PIESKI KACZYMORDY!!

MajkaiStefan
MajkaiStefan
2 lat temu

Ciekawe kiedy pierwsza raz się skundla i będą naparzać przeciwników władzy pałami