Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Oficjalne świętowanie niepodległości – ZDJĘCIA

Fot. UM Cieszyn

Przemarsz, flagi i kwiaty oraz przemówienia – tak władze powiatowe i miejskie oraz mieszkańcy Cieszyna uczcili Narodowe Święto Niepodległości.

Rozpoczęło się rano nabożeństwem w kościele Jezusowym, po którym nastąpił przemarsz pod pomnik Niepodległości przy Liceum im. M. Kopernika.

– Sami wiemy, że czasami wzniosłe słowa i wygłaszane wartości są tylko maską. Oby w naszym przypadku nigdy tak nie było. Wybór zawsze należy do nas. Na zakończenie pozwolę sobie zacytować słowa Viktora Frankla – więźnia obozów koncentracyjnych, który w piekle Holokaustu nie zwątpił w filozofię, którą się kierował: „Istota ludzka nie jest rzeczą taką, jakich wiele; rzeczy determinują się nawzajem, podczas gdy człowiek ma nieskończoną zdolność samookreślania. To, kim się staje – w granicach wyznaczonych mu przez otoczenie oraz przyrodzone możliwości – zawdzięcza tylko sobie samemu. Człowiek ma możliwość wyboru każdej z postaw; to, którą z nich urzeczywistni, zależy wyłącznie od jego osobistej decyzji, a nie od okoliczności”. Niepodległość zawsze jest wyborem, którego dokonujemy każdego dnia. Niech każdy wybór, każda podjęta decyzja będzie tą najlepszą. Tego dziś państwu i sobie życzę – powiedziała burmistrz Gabriela Staszkiewicz.

Polecamy poniższą galerię zdjęć z tego wydarzenia:

Fot. UM Cieszyn

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments