Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec

Ks. Jan Byrt rozdał biało-czerwone piłki. Dla Niepodległej i kibiców

Fot. z arch. parafii w Szczyrku Salmopolu

Narodowe Święto Niepodległości zaakcentowała dziś także parafia ewangelicko-augsburska w Szczyrku Salmopolu. W jaki sposób?

– Od kilku dni zastanawialiśmy się, jak  włączyć się w obchody 11 listopada i dzisiaj z rana zaskoczyliśmy wszystkich odwiedzających parafię ewangelicką w Szczyrku, gdyż rozdawaliśmy piłki w kolorach biało-czerwonym największym kibicom w Beskidach. Stwierdziliśmy, że za dwa tygodnie otwarcie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 i dobrze by było, aby miłośnicy tego sportu w Narodowe Święto Niepodległości otrzymali właśnie biało-czerwone piłki – mówi ks. Jan Byrt, proboszcz parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu.

Fot. z arch. parafii w Szczyrku Salmopolu

Jedna z piłek trafiła do pana Janusza z Zamarsk, członka parafii ewangelickiej w Cieszynie, wielkiego kibica polskiej reprezentacji i Górnika Zabrze.

– Cieszymy się, że w ten nietypowy sposób możemy jako parafia ewangelicka w Szczyrku uczcić Święto Niepodległości, a myślami już jesteśmy na Mistrzostwach Świata w Katarze z naszą reprezentacją – dodaje ks. Jan Byrt.

Fot. z arch. parafii w Szczyrku Salmopolu

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jack
Jack
2 miesięcy temu

Ministranci byli wśród szczęśliwców ???