Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Prace przy Kolejowej wkrótce dobiegną końca

Fot. Paulina Bojda

W Cieszynie przy ul. Kolejowej wciąż trwają prace naprawcze związane z załamaniem się jezdni, które miało miejsce 19 lipca w pobliżu stacji benzynowej. Pojawiły się jednak przesłanki ku temu, że już za niedługo remont dobiegnie końca i ruch na ulicy zostanie wznowiony.

Jak informuje mieszkańców w serwisie Cieszyn.pl Sylwia Rymorz, kierownik Działu Gospodarki Ściekami ZGK, do wykonania pozostała jeszcze wymiana uszkodzonego przyłącza kanalizacyjnego z sąsiedniej nieruchomości oraz zabudowa dodatkowego odwodnienia drogi w tym rejonie. Trwają prace związane z warstwowym zasypywaniem wykopu, sukcesywnie wykonywane są badania zagęszczenia zabudowanego materiału w wykopie. Na samym końcu odbędzie się asfaltowanie.

Przypomnijmy, że przyczyną awarii na drodze były opady deszczu, wskutek których przyłącza z pobliskiego budynku zostały osłabione. Nastąpiło zapadnięcie się kanału i osłabienie jego stropu, które spowodowało wypłukanie ziemi oraz nawierzchni drogi.

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
2 lat temu

Nie ma to jak “pojawienie się przesłanek” i termin “niedługo”. To nie kierownik działu ZGK ma dawać przesłanki lecz za całość remontu dziury ktoś inny jest odpowiedzialny i czemuś nie daje przesłanek.

Andrzej
Andrzej
2 lat temu

Miało być gotowe do dwóch tygodni jak usłyszałem w rozmowie z pracownikiem zarządu dróg. Minął już ponad miesiąc i dalej nie wiadomo kiedy się zakończy ten źle przemyślany objazd, który powinien przebiegać Bielską i Korfantego, a nie Chrobrego, gdzie samochody nie mogą się minąć. Kto za to odpowiada?

Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
2 lat temu
Reply to  Andrzej

Tusk.

Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
2 lat temu

Wkrótce czyli przed nami, a w drugą stronę jak nazwać?. A całkiem na samym końcu będzie zwołany briefing podający pełne przyczyny może fuszerki?