Bielsko-Biała Sport Cieszyn

Sukces młodziaka z Bielska-Białej!

W rozgrywanych dziś zawodach FIS Youth Cup w skokach narciarskich w niemieckim Hinterzarten, wśród chłopców urodzonych w latach 2007-2009, drugie miejsce zajął pochodzący z Bielska-Białej Kacper Tomasiak.

Mieszkaniec Podbeskidzia, na co dzień podopieczny klubu LKS Klimczok Bystra, w pierwszej ocenianej serii uzyskał 72,5 metra, a w drugiej 78 metrów. Odległości te pozwoliły młodemu Polakowi stanąć na drugim stopniu podium, tuż za Amadeusem Horngacherem – synem byłego trenera polskiej kadry narodowej Stefana Horngachera. Austriak skoczył dziś odpowiednio 77 oraz 77,5 metra i wyprzedził naszego Kacpra o 7 punktów. Podium uzupełnił Słoweniec Nik Bergant Smerajc (77,5 oraz 73 metry).

Smakiem podium musiał obejść się kolejny z naszych młodych talentów – Łukasz Łukaszczyk (71,5 oraz 73,5 metra; 4. miejsce). Swoich sił za naszą zachodnią granicą spróbowali też Szymon Byrski (74,5 oraz 69,5 metra) i Tymoteusz Cienciała (67,5 oraz 72 metry). Pierwszy z nich wywalczył 9. lokatę, a drugi uplasował się na 11. pozycji. Sklasyfikowano 31 skoczków.

FIS Youth Cup to namiastka międzynarodowej rywalizacji skierowana do młodzieżowców. W 2020 roku zawody zostały odwołane z powodu pandemii COVID-19, natomiast tego lata skoczkowie ponownie spotkali się na południu Niemiec.

Przy okazji warto wspomnieć, że oprócz rywalizacji młodzików w sobotę rywalizowali także starsi skoczkowie w ramach cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego w rumuńskim Rasnovie. W pierwszym konkursie na skoczni HS97 miejsce 5. wywalczył urodzony w Cieszynie Kacper Juroszek. Dziś w Rumunii najlepszy okazał się doświadczony Austriak Manuel Fettner.