Cieszyn Kultura i rozrywka

Cieszyn: Rzeźby w szpitalu

Galeria zmienna Szpitala Śląskiego w Cieszynie zaprasza na obejrzenie ekspozycji prac Grzegorza Niedoby. Podczas wakacyjnych miesięcy galeria zaprezentuje płaskorzeźby tego artysty o tematyce ludowej i religijnej.

Domeną  twórczości Grzegorza Niedoby są rzeźby w drewnie na ogół w formie płaskorzeźb. Natomiast stolarkę artystyczną stosował przy różnych formach użytkowych, zdobiąc drewno ludową snycerką. – Tematem przewodnim uprawianej przeze mnie płaskorzeźby jest postać ludzka, czasem sama głowa. Lubię przedstawiać górali oraz związane z nimi elementy folkloru i stroju ludowego. Równie ważnym motywem jest dla mnie postać Jezusa czy sceny Wieczerzy Pańskiej – mówi Grzegorz Niedoba.

Artysta urodził się w 1973 roku. Rzeźbiarz pochodzący z Ustronia, ukończył Szkołę im. Kenara w Zakopanem, wcześniej natomiast zdobył zawód stolarza. Praktykę i naukę rzeźby odbywał również u Zbigniewa Hławiczki w Goleszowie, który jest uczniem Ludwika Konarzewskiego. Prace Grzegorza Niedoby prezentowane były na wystawie zbiorowej w Ustroniu, a także podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Wiśle.

 

google_news