Wydarzenia Cieszyn

Cieszyna protest przeciwko wieży

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Cieszyn nie traci ducha walki. Protest przeciwko budowie masztu telefonii komórkowej sieci Play zgromadził kilkadziesiąt osób. W tle trwały już prace związane z postawieniem wieży…

– Nie jesteśmy w stanie siedzieć bezczynnie w momencie, gdy firma Play dąży do zepsucia naszego największego materialnego skarbu. Brak możliwości równych szans, traktowanie miasta jak terenu do zajęcia są niegodne współczesnego marketingu, nie mówiąc o demokratyzacji życia społecznego – mówiła Joanna Wowrzeczka, cieszyńska radna oraz inicjatorka akcji protestacyjnej.

Oburzenie mieszkańców budzi usytuowanie wieży w pobliżu zabudowań, a także w niedalekiej odległości od śródmieścia Cieszyna wraz z jego wizytówkami. Zgoda na budowę wysokiego na ponad 60 m masztu została jednak wydana bez żadnych przeszkód dwa lata temu. Obecne władze miasta prowadziły negocjacje z przedstawicielami firmy Play, podczas których próbowały nakłonić inwestora do zmiany lokalizacji nadajników. Burmistrz Cieszyna, Gabriela Staszkiewicz, przedstawiła przebieg rozmów. Starosta cieszyński, Mieczysław Szczurek, wyjaśnił, na czym polegała procedura wydania pozwolenia na realizację celu publicznego, jakim jest budowa masztu telefonii komórkowej. Głos zabrali licznie mieszkańcy…

Sprawę budowy kontrowersyjnego masztu na bieżąco opisuje „Głos Ziemi Cieszyńskiej”. Również w najbliższym numerze tygodnika, z 20 września, będzie można znaleźć najnowsze wieści i relację z protestu.

Autorką fotoreportażu jest Dorota Krehut-Raszyk.

19
Skomentuj

avatar
10 Komentarzy
9 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
19 Komentarzy
edzio z OgrodzonejEdiAle to jest właśnieAle to jest właśniemaurycy Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Edi
Gość
Edi

Wiocha i ciemnota dała sie wkręcić przed wyborami.

Ale to jest właśnie
Gość
Ale to jest właśnie

Najlepszy jest na zdjęciu ten koleś ze smartphonem w ręce:))

Ale to jest właśnie
Gość
Ale to jest właśnie

Cieszyn to jedna wielka wieś ,która protestem stoi

edzio z Ogrodzonej
Gość
edzio z Ogrodzonej

I biciem piany.

Jan
Gość
Jan

Postawić zaraz za Olzą niech Czesi zarabiają ,albo wyłączyć wszystkie stacje na wsi Cieszyn i zobaczymy co powiedzą.

edward
Gość
edward

Jestem za nic im nie pasuje

Olek
Gość
Olek

A tysiące satelit co nadaje sygnały to co inne co kawałek stoją stację nadawcze a rozmowa przez telefon przy uchu jest 1000 X większe promieniowanie ale trzeba czymś ludzi przed wyborami otumanić

edward
Gość
edward

Czy ktoś z tych protestujących zrezygnował z telefonu w ramach protestu niech się nie ośmieszają

Edzio z Ogrodzonej
Gość
Edzio z Ogrodzonej

Założyłeś już sobie telefon na korbkę?

Borys
Gość
Borys

W przyszlym tygodniu te same osoby chcą organizować protest przeciwko słabemu zasięgowi sieci PLAY w Cieszynie.

edward
Gość
edward

Sami nie wiedzą czego chcą

Edzio z Ogrodzanej
Gość
Edzio z Ogrodzanej

Ważne, żeby podkręcać emocje, żaden powód nie jest zły. Będzie procentować na wyborach.

Co tu więcej mówić
Gość
Co tu więcej mówić

Coż, jakiś urzędnik w Ratuszu podpisał zgodę administracją 2 lata temu na budowę tego 60 m. Nadajnika tuż pod Zamkiem z taką oto pieczątką: ” z upoważnienia Burmistrza ” (Ryszarda Macury). A teraz, zarówno ten Burmistrz jak i Rada Miejska (poprzednia praktycznie = obecna)
ogłaszają, iż o niczym w tej bardzo ważnej sprawie nie wiedzieli !!
Czyżby korupcja w Urzędzie ?

Nie ładnie kłamać
Gość
Nie ładnie kłamać

Napisane: “Obecne władze miasta prowadziły negocjacje z przedstawicielami firmy Play, podczas których próbowały nakłonić inwestora do zmiany lokalizacji nadajników” .
Przecież obecna władza i POprzednia samorządowa to ta sama ! Mało tego, POprzedni przewodniczący Rady Miejskiej Cieszyna to obecna gosposia -Burmistrz Staszkiewicz !
ŻENADA

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Wszędzie wkoło się kłamie. Ciekawe, że z poparciem kościoła bo my jesteśmy katolicki kraj z nowymi zasadami moralnymi.

maurycy
Gość
maurycy

Z katolicyzmem już nie przesadzaj. Jak już, to jesteśmy konsumentami, nie katolikami. Funkcjonujesz w starej i nieaktualnej rzeczywistości.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Konsument jest jednocześnie katolikiem i to w zdecydowanej większości w Polsce. Nie mówię o praktykujących. Celowo nie mówię o np. protestantach.

maurycy
Gość
maurycy

Katolicyzm naucza: “Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się, i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się, i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.” Natomiast jakie jest założenie KONSUMPCJONIZMU? Zostało napisane “Wielu bowiem postępuje jak wrogowie krzyża Chrystusowego, o których często wam mówiłem, a teraz mówię z płaczem. Ich losem – zagłada, ich bogiem – brzuch, a chwała – w tym, czego winni się wstydzić. To ci, których dążenia są przyziemne”. Na uzupełnienie… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Widać po wypowiedzi radnej, że nie wie w którym kierunku kierować uwagi co do przyczyny budowy wieży. Zgodę na budowę podpisano bezwarunkowo w władzach miasta a negocjacje robiono przez władze mało skutecznie.