Sport Cieszyn

Cieszyńscy laskarze najlepsi w województwie

Fot. Laskarze KS Cieszyn

W sobotę w Siemianowicach Śląskich rozegrano ostatni turniej Halowych Mistrzostw Śląska Młodzików w hokeju na trawie.

Młodzicy KS Cieszyn w ostatnim turnieju Mistrzostw Śląska nie pozwolili sobie odebrać pierwszego miejsca w tabeli i wrócili do domu ze złotym medalem. Po trudnym meczu z zespołem gospodarzy HKS Siemianowiczanka, w którym nie zdołali pokonać przeciwnika, rozegrali kolejny z UKS Orlęta Sosnowiec, tym razem pewnie wygrywając. W ten sposób przypieczętowali pierwsze miejsce, zajmowane od początku halowych rozgrywek. Mistrzostwo Śląska dało im też awans do Mistrzostw Polski, które odbędą się już w ten weekend w Gnieźnie.

Zespół KS Cieszyn zagrał w składzie: Nikodem Wilczęga, Gabriel Stabrawa, Piotr Widenka, Konrad Suliga, Antoni Jagoda, Olaf Wisełka, Adrian Krop, Cezary Szorek, Jakub Łyszczarz (bramkarz), Olivier Tomaszewicz, Nikodem Nowak, Piotr Przybyła.
Trenerzy: Tomasz Wilczęga i Bartosz Nowak

W niedzielę w turnieju o Halowy Puchar Śląska 2024 w kategorii dzieci U-11 bezkonkurencyjna okazała się drużyna HKS Siemianowiczanka. Na te zawody pojechali młodsi zawodnicy KS Cieszyn, którzy dopiero się ogrywają i stawiają pierwsze kroki. „Dla nas liczyło się przede wszystkim ich skupienie na grze i atakowanie piłki. Te założenia zrealizowaliśmy, co bardzo cieszy. Wyćwiczenie techniki i zdobycie doświadczenia meczowego przychodzi z czasem, więc jesteśmy zadowoleni z postawy naszych graczy” – czytamy na stronie społecznościowej klubu.

google_news