E-edukacja Cieszyn

Cieszyński “Koper” trzeci w walce na słowa

Fot. Pixabay.com

16 czerwca, w formie on-line, odbył się finał Konkursu Debat Oksfordzkich dla uczniów szkół średnich województwa śląskiego „Proszę mi nie przerywać”, zorganizowany przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Katowice przy współpracy z Biblioteką Śląską w Katowicach.

Do finału konkursu zakwalifikowane zostały cztery zespoły reprezentujące szkoły średnie z województwa śląskiego: II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie, III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach, Zespół Szkół nr 2 w Rudzie Śląskiej oraz Technikum nr 2 w Tychach.

Tezy finałowych potyczek, z którymi musieli zmierzyć się młodzi ludzie, były następujące: „Ekologia powinna być priorytetem Unii Europejskiej”, „Odnawialne źródła energii są przyszłością Europy” oraz „Nasze codzienne działania nie mają żadnego wpływu na środowisko”. Przedstawione argumenty, sposób wypowiedzi i przygotowanie merytoryczne uczniów zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie.

Zespoły próbowały swoich sił w dwóch półfinałach oraz w finale. W wyniku wyrównanej rywalizacji, która stała na bardzo wysokim poziomie, ekipa pierwszoklasistów z cieszyńskiego „Kopera” w składzie: Zofia Furmaniuk, Oskar Kasperczyk, Mateusz Machała oraz Maksymilian Waltar, zajęła trzecie miejsce. Warto dodać, że nie jest to jedyny sukces uczniów. Oskar Kasperczyk oraz Mateusz Machała zostali bowiem finalistami XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „My w Europie”, którego organizatorem był Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

KB_Szpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments