Sport Cieszyn

Cieszyński Kyokushin z dziewięcioma medalami

Reprezentacja Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin Fot. Z archiwum CKKK

Zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin przyjechali z dziewięcioma medalami z III Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin w Będzinie. Pięć złotych, dwa srebrne i dwa brązowe krążki dały podopiecznym Bogdana Kubicy czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Dwa złote medale – w kata i kumite – wywalczył Cezary Loska, rywalizujący w kategorii kadetów. W kata był najlepszy zarówno w eliminacjach, jak i w finale. W jego kategorii startowało osiemnastu zawodników. W kumite w kategorii do 30 kg pierwszą walkę wygrał przez wskazanie sędziów, drugą przed czasem przez ippon, a finał przez wazari. Kolejny doskonały występ zanotowały kadetki w kategorii do 40 kg, które pokonały wszystkie rywalki, zdominowały swoją kategorię i wywalczyły złoty, srebrny i brązowy medal. Złoto przypadło w udziale Ewelinie Jordan, która pierwszą walkę wygrała przez wskazanie, drugą przez wazari, trzecią przed czasem przez ippon i w finale pokonała swoją koleżankę klubową Anielę Robosz przez wskazanie. Aniela, aby wejść do finału, wygrała trzy walki, wszystkie przez wazari. Z kolei Pola Robosz wywalczyła brązowy medal, wygrywając swoją walkę ćwierćfinałową. W półfinale musiała uznać wyższość… swojej siostry. Do strefy medalowej nie udało się przebić czwartej zawodniczce Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin rywalizującej w tej kategorii. Dla Zuzanny Worek, o której mowa, był to debiut.

Następny do kolekcji złoty medal dla cieszyńskiej drużyny zdobył Paweł Wojacki. W ćwierćfinale kategorii do 60 kg juniorów młodszych znokautował kolanem swojego rywala, w półfinale wygrał przez wazari stosując tę samą technikę, a w finale, mając od początku starcia zdecydowaną przewagę, pokonał swojego rywala przez wskazanie sędziów. Piąty złoty krążek dołożył Adam Szydłowski z ustrońskiej sekcji Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin. W kategorii kadetów młodszych do 30 kg wygrał trzy walki (w tym finałową) przed czasem przez ippon, a jedną przez decyzję sędziów.
Pozostałe medale zdobyli: srebrny – Igor Wojacki w kategorii juniorów do 75 kg, który w półfinale znokautował swojego rywala przez lowkick, natomiast w finale uległ po wyrównanej walce aktualnemu wicemistrzowi Europy, oraz brązowy – Hubert Kizimiszyn w kategorii kadetów do 40 kg. Hubert pewnie wygrał swoją walkę eliminacyjną, ale w półfinale popełnił błąd, który kosztował go udział w finale.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o