Wydarzenia Cieszyn

Masz azbest? Uzupełnij ankietę w Strumieniu

Fot. Archiwum UM w Strumieniu

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków do programu udzielania dofinansowania na usuwania azbestu. Jednak, aby sięgnąć po wsparcie konieczne jest zaangażowanie mieszkańców.

Niezbędnym do złożenia przez gminę wniosku do WFOŚiGW jest oszacowanie ilości nieruchomości, w których nastąpi usuwanie azbestu oraz przedłożenie kolorowych zdjęć obiektów, na których znajduje się azbest, wraz ze wskazaniem ich właścicieli.

W związku z tym, mieszkańcy zainteresowani możliwością uzyskania dofinansowania na usunięcie wyrobów azbestowych proszeni są o wypełnienie i złożenie ankiety wraz z wymaganymi załącznikami w biurze podawczym Urzędu Miejskiego w Strumieniu – pok. nr 1 w terminie do dnia 10 marca 2020r.  Do dokumentu należy dodatkowo dołączyć kolorowe zdjęcia obiektów, na których znajduje się azbest lub miejsc składowania wyrobów zawierających azbest.

Wypełnienie i złożenie ankiety nie jest jednoznaczne z uzyskaniem dofinansowania, o możliwości udzielenia wsparcia i jego wysokości zainteresowani mieszkańcy będą informowani odrębnie. Wysokość dofinansowania usunięcia wyrobów zawierających azbest i wyrobów azbestowych uzależniona jest od wysokości dotacji uzyskanej przez gminę na realizację programu.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o