Wydarzenia Cieszyn

Cieszyńskie: Kolejny rekord zakażeń. Kłopoty DPS-u

Minionej doby w powiecie cieszyńskim odnotowano kolejny wzrost zakażeń koronawirusem. I padł smutny rekord…

Według danych cieszyńskiego sanepidu, pozytywny wynik testu miały 172 osoby (od początku epidemii 3300). Na kwarantannie przebywa teraz 3194 mieszkańców (ostatniej doby skierowano ponad 1500 osób), a pod nadzorem epidemiologicznym jest 1192 mieszkańców.

Do szpitali trafiło 5 osób, co oznacza hospitalizowanie w sumie 94 pacjentów. Wyzdrowiało 6 osób (1935 od początku epidemii). Odnotowano dwa kolejne zgony z powodu zakażenia Covidem-19. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 80.

Dane cieszyńskiego sanepidu za ostatnią dobę zostały przekazane w bardzo oszczędnej formie (jak widać na ilustracji). Jak się dowiadujemy, informacje dotyczące poszczególnych gmin, podawane nie będą. Takie podobno jest odgórne zalecenie…

Tymczasem w najnowszym komunikacie  Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach czytamy, iż w ostatniej dobie odnotowano 2274 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem na terenie woejwództwa. Nowe ogniska zidentyfikowano  m.in. w Domu Pomocy Społecznej w Cieszynie. Badania przesiewowe pozwoliły ujawnić 26 zachorowań wśród mieszkańców i 12 kolejnych wśród pracowników. Ci drudzy, odbywają izolację w swoich domach.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
E_mil
E_mil
1 miesiąc temu

Takiej uogólnionej statystyki dla powiatu możecie wcale nie podawać,wszakże mnie interesuje statystyka dla konkretnej gminy,w której mieszkam,a odgórne zalecenie nie jest obowiązkiem ani rozkazem !