Bielsko-Biała E-edukacja Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Na czasie Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Cieszyńskie studia MBA na szóstym miejscu w Polsce

Prof. Marcin Lis, prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem, odbiera wyróżnienia z rąk kapituły Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Fot. z arch. Akademii WSB w Cieszynie

Studia Master of Business Administration, organizowane przez Akademię WSB w Cieszynie,  znalazły się na 6. miejscu najnowszego rankingu MBA Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, uznawanego za jeden z najbardziej prestiżowych i obiektywnych rankingów programów MBA w Polsce.

Przy organizacji studiów Master of Business Administration w Cieszynie Akademia WSB od lat współpracuje ze światowym potentatem usług profesjonalnych firmą EY (dawniej Ernst&Young). Uczestnikami studiów MBA są menedżerowie wyższego szczebla, przedsiębiorcy oraz osoby działające publicznie. Zajęcia odbywają się w hotelu Mercure w Cieszynie, a absolwenci oprócz świadectwa Akademii WSB, dyplomu EY Academy of Business, zyskują prawo do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa, zgodnie z Ustawą o zasadach zarządzania mieniem państwowym.

Warto podkreślić, że doceniono również pozostałe studia MBA w Akademii WSB. Kierunek Executive MBA znalazł się na wysokim 4. miejscu, a studia MBA w Ochronie Zdrowia na 12. miejscu.

Ranking opiera się na 5 rygorystycznie ocenianych kryteriach (słuchacze programu, kadra dydaktyczna programu, merytoryczne cechy programu, wsparcie kariery absolwentów oraz ranga i prestiż programu), zawierających łącznie 28 wskaźników. W zestawieniu ogólnym oraz w każdej z kategorii znalazły się wszystkie oferowane przez Akademię WSB programy MBA.

Fot. Akademia WSB w Cieszynie

Ponadto kadra MBA Akademii WSB została uznana za najlepszą w kraju (1. miejsce). To prestiżowe wyróżnienie jest wynikiem nie tylko doświadczenia biznesowego wykładowców, ale także ich dostępności dla słuchaczy, równości płci wśród kadry, a także wysokiej jakości naukowo-dydaktycznej trenerów i mentorów. Dzięki temu słuchacze Akademii WSB mają niepowtarzalną możliwość uczenia się od najlepszych, co bez wątpienia przekłada się na ich przyszłe sukcesy zawodowe.

Studia MBA oraz Executive MBA zostały uznane za najlepsze w Polsce także w kategorii „Słuchacze” (kolejno 1. i 2. miejsce). W ramach tego kryterium oceniano aspekty takie jak: proces rekrutacyjny, doświadczenie zawodowe kandydatów, szczegółowość kryteriów selekcyjnych oraz różnorodność uczestników pod względem narodowości oraz równowagi płci.

W kategorii “Merytoryczne cechy programu”, stanowiącej najważniejszy element oceny z wagą 30%, studia MBA Akademii WSB zajęły 2. miejsce. Ta kategoria zwraca uwagę na jakość i kompletność kursów, wymaganą liczbę godzin oraz międzynarodowe doświadczenie zdobywane przez uczestników, co potwierdza ich międzynarodowy i kompleksowy charakter.

Wyniki Rankingu MBA Perspektywy 2024 są potwierdzeniem zaangażowania Akademii WSB w dostarczanie edukacji na najwyższym poziomie, z naciskiem na praktyczne aspekty kształcenia, które są niezbędne w dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu.

google_news