Porady i inspiracje

Co warto wiedzieć o basenach ogrodowych?

Basen kojarzy nam się z luksusem. W świadomości wielu ludzi basen ogrodowy jest bardzo kosztowny, a co za tym idzie nie każdy może sobie na niego pozwolić. Nic bardziej mylnego. Na rynku znajdziemy baseny ogrodowe na każdą kieszeń. Baseny ogrodowe służą nie tylko dzieciom. Korzystać z nich może każdy. Kąpiel w basenie to marzenie wielu z nas, zwłaszcza podczas upalnego lata. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem basenu do ogrodu, chętnie podpowiemy na co zwrócić uwagę.

Basen ogrodowy – gdzie go umieścić?

Kwestią, nad którą należy zastanowić się w pierwszej kolejności jest idealne miejsce na umieszczenie basenu. W przypadku przenośnych basenów najważniejszym aspektem jest znalezienie płaskiego podłoża. Dzięki równej powierzchni basen będzie stał stabilnie, a woda nie wyleje się poza obręb basenu. Warto oczyścić oraz przygotować powierzchnię pod basen. Jeśli Twój ogród jest pełen nierówności, przed zakupem basenu wyrównaj teren. Podłożem może być zarówno beton, trawnik, jak i kostka brukowa. Ważne, aby podłoże było pozbawione ostrych krawędzi, które z czasem mogą doprowadzić do przedziurawienia basenu.

Drugą, bardzo istotną kwestią jest położenie basenu względem słońca. Doskonałym miejscem będzie to, do którego docierają promienie słoneczne. Odpoczynek w ciepłe dni będzie dzięki temu o wiele bardziej przyjemniejszy. Co więcej, woda w basenie będzie w naturalny sposób podgrzewana. Ciekawym rozwiązaniem jest umiejscowienie basenu tak, aby jedynie część jego powierzchni znajdowała się na słońcu. Wówczas otrzymasz tak zwany złoty środek pomiędzy wygrzewaniem się na słońcu, a odpoczynkiem w cieniu. Dobrą praktyką jest umiejscowienie basenu tak, aby nie narażać wody na zabrudzenia. Unikaj więc miejsc pod drzewami lub w niedalekiej odległości od ulicy.

Niezależnie od ilości miejsca w swoim ogrodzie, z pewnością uda Ci się dobrać właściwy basen. Na ibaseny.pl znajdziesz wiele propozycji rozmiarów oraz kształtów, które sprawdzą się w każdym ogrodzie.

Rodzaje basenów ogrodowych

Na rynku istnieje wiele rodzajów basenów ogrodowych. Jednym z nich, które cieszą się ogromnym powodzeniem są baseny dmuchane. Dmuchane baseny ogrodowe to miejsce stworzone dla małych miłośników wodnych zabaw. Niewielkie brodziki idealnie sprawdzą się dla małych dzieci. Są stosunkowo płytkie, a przede wszystkim miękkie i bezpieczne. Bez przeszkód posłużą do zabaw w wodzie, bez obaw o bezpieczeństwo najmłodszych. Możesz wybrać wersje w ciekawych wzorach i kolorach, co będzie zachęcało pociechy do zabawy. Baseny dla dzieci są łatwe w montażu. Nie zabierają również dużo miejsca. Bez przeszkód zmienisz położenie basenu. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na podłoże dmuchanego basenu. Jest on delikatny, podatny na uszkodzenia, dlatego nie należy umieszczać go tam, gdzie podłoże zawiera ostre, nieregularne krawędzie. Trwałe baseny w korzystnych cenach znajdziesz w ofercie Bestway.

Baseny rozporowe są rozwiązaniem dla całej rodziny. Ich konstrukcja jest bardziej wytrzymała, dzięki czemu posłużą na wiele sezonów. Basen rozporowy może mieć różne wielkości i głębokości. Na rynku dostępne są również ciekawe wzory, dzięki czemu z pewnością wybierzesz basen skrojony na miarę swoich potrzeb. Baseny rozporowe mają charakterystyczną, okrągłą konstrukcję, delikatnie zwężoną w górnej części. Baseny tego rodzaju są bezpieczne w użytkowaniu, ze względu na brak twardych elementów stelażowych. Pamiętaj jednak, że basen ogrodowy potrafi być głęboki, dlatego nie zostawiaj swojego dziecka samego.

Basen stelażowy – wytrzymałość i funkcjonalność

Baseny ogrodowe, które charakteryzują się największą odpornością i wytrzymałością to baseny stelażowe. Basen zabezpieczony za pomocą stelażu posłuży zarówno osobom dorosłym, jak i rodzinom z dziećmi. Ich duży rozmiar oraz głębokość pozwalają na swobodne pływanie. W Bestway baseny mają różne rozmiary oraz kształty. Są dostępne wersje prostokątne oraz okrągłe. Na dużą popularność basenu stelażowego składa się stabilność konstrukcji. Raz zamontowany basen ogrodowy posłuży na wiele tygodni. Montaż jest pracochłonny, jednak trwałość i niezawodność basenu zrekompensuje poświęcony czas. Do każdego zestawu dołączona jest instrukcja, dlatego z pewnością podołasz temu zadaniu!

Baseny ogrodowe – akcesoria, których potrzebujesz

Oprócz samego basenu potrzebne będą akcesoria basenowe. Co należy do ich grona? Elementami, bez których nie będziesz mógł się obyć są między innymi pompy basenowe. Stosując pompę filtrującą masz pewność, że woda w basenie będzie krystalicznie czysta. Pompa zasysa wodę z basenu, następnie przepuszcza ją przez filtr do basenu, dzięki czemu wszystkie potencjalne zanieczyszczenia zostają na filtrze. Dużym ułatwieniem będą maty pod basen. Zabezpieczą powierzchnię oraz basen, przed ewentualnym zniszczeniem. Potrzebna będzie również chemia basenowa, konieczna do utrzymania właściwej jakości wody. Przemyśl również zakup pokrywy na basen. Przykrycie do basenu Bestway pozwoli uniknąć zanieczyszczeń. Wygodnym rozwiązaniem jest kupno pełnego zestawu basenowego. Dzięki temu nie będziesz musiał się martwić o brakujące akcesoria.

Nie zapomnij również o akcesoriach, które urozmaicą zabawę na świeżym powietrzu. Spraw, aby Twoje pociechy poczuły się jak w prawdziwym aquaparku. Dodaj rękawki do pływania, dmuchany materac, okularki, które w fantastyczny sposób dopełnią relaks na basenem.

google_news