Bielsko-Biała Cieszyn Kultura i rozrywka Żywiec Sucha Beskidzka Oświęcim

Co z Tygodniem Kultury Beskidzkiej?

Fot. Materiał prasowy

Komitet Organizacyjny Tygodnia Kultury Beskidzkiej poinformował, że z powodu przedłużającego się stanu epidemii, tegoroczna edycja TKB zmieni swoją formułę.

Impreza w swojej tradycyjnej formie zostanie zorganizowana w roku 2021.

W tym roku, w trosce o zdrowie zarówno zespołów jak i widzów, w głównej mierze przenosimy się do Internetu, aby tam organizować specjalne, atrakcyjne muzycznie i towarzysko wydarzenie koncertowe. Jednocześnie, pragniemy podziękować wszystkim zespołom, które pomimo pandemii zgłosiły swój udział. Wasze zaangażowanie oraz gotowość jest nieoceniona. Dziękujemy również instytucjom oraz osobom, za podjęte już działania związane z przygotowaniem kolejnego TKB. Prosimy o dalszą współpracę. Tymczasem, mamy nadzieję w tym roku być na wszystkich festiwalowych estradach, tak aby zachować choćby cząstkę klimatu, który nam zawsze towarzyszy podczas tego największego w Polsce i najpiękniejszego święta folkloru i tradycji. Szczegóły naszego zamierzenia przekażemy już niebawem – podkreślają organizatorzy.

Burmistrz Żywca Antoni Szlagor poinformował, że żywiecka estrada TKB ma już plan ze swoimi propozycjami.

Chcemy między innymi przygotować miasteczko folkloru, które, jeśli wszystko ułoży się zgodnie z naszymi planami, pod koniec lipca będzie można odwiedzić w żywieckim Parku Habsburgów. Będzie i muzyka, i sztuka ludowa, i wszystko to co kochamy w TKB najbardziej! – podkreśla burmistrz Antoni Szlagor.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments