Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

“cuDOWNe DZIECI” zachwycają u Włókniarzy

Fot. Anna Orawczak

Niezwykła wystawa i niezwykli bohaterowie. W Domu Kultury Włókniarzy  w Bielsku-Białej odbył się wernisaż ekspozycji “cuDOWNe DZIECI”. O tym ważnym projekcie i pięknych fotografiach opowiadała autorka zdjęć – Iwona Wilczek.

Artystka, jak sama przyznaje, nie boi się trudnych tematów, a marzec to miesiąc, w którym obchodzi się Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa (21.03), dlatego też taka tematyka. Iwona Wilczek do studia fotograficznego zaprosiła 21 osób z dodatkowym chromosomem, który jest odpowiedzialny za tę chorobę, by w ten sposób walczyć z wykluczeniem społecznym i zwrócić uwagę na ogrom problemu. Cykl portretów, które powstały to jej osobista refleksja nad pojęciem inności. Na zdjęciach zobaczymy 22 osoby, gdyż tyle się do niej zgłosiło, a odrzucenie jednej z nich kłóciłoby się z ideą, którą autorka chce promować. Nie należy postrzegać inności z lękiem i wytykać palcami – po prostu bądźmy tolerancyjni, bo każdy z nas na swój sposób jest niezwykły.

Na wernisażu goście usłyszeli również wokalny duet Małgorzaty Langner z jedną z bohaterek wystawy, Dominiką Kasińską. Fotografie pełne emocji można podziwiać w sali wystawowej w bielskim DK Włókniarzy do 20 marca.

 

 

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o