Wydarzenia Cieszyn Kultura i rozrywka

Cygan, Szomańska i inni. “Czas nas uczy pogody” w cieszyńskim teatrze

10 grudnia to kolejny dzień, który ze względu na ciekawe muzyczne wydarzenie, które będzie miało miejsce w tutejszym teatrze, warto zapisać w kalendarzu. Już w najbliższą sobotę o godz. 17:00 odbędzie się spektakl muzyczny Jacka Cygana, “Czas nas uczy pogody”.

To podróż po największych przebojach Jacka Cygana, w którą zabiera nas osobiście. Z  wdziękiem i humorem  potrafi opowiedzieć o historii swoich piosenek, ludziach, a którymi je tworzył i czasie, w którym powstawały. Piosenki Jacka Cygana mają wartość ponadpokoleniową, widać to w reakcjach ludzi różnych generacji na widowni, którzy przychodzą dlatego, że te piosenki stały się kawałkiem ich życia. I jeszcze raz chcą przeżyć „na żywo” kontakt z nimi, a czasem zaśpiewać razem z wokalistami. Sprzyja temu klasa i niezwykła komunikatywność występujących artystów.

Osią każdego koncertu jest właśnie Cygan i prowadzony przez niego dialog z publicznością. Nie ma już obecnie w Polsce drugiego autora tekstów piosenek tak rozpoznawalnego, który ma w dorobku tyle znanych przebojów i jednoczenie potrafi przyciągnąć publiczność oraz wejść z nią w interakcję na scenie.

fot. plakat spektaklu muzycznego

Takie tytuły jak „Jaka róża taki cierń”, „C’est la vie – Paryż z pocztówki”, „Black and White”, „Pokolenie”, „Dary losu” czy tytułowy „Czas nas uczy pogody” mówią same za siebie. Do udziału w koncertach Jacek Cygan zaprosił m.in. Grzegorza Skawińskiego, Olgę Szomańską, Marcina Januszkiewicza, Weronikę Krystek. Artystom towarzyszyć będzie zespół muzyczny pod kierownictwem Jacka Subociałło.

Serdecznie zapraszamy.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments