Bielsko-Biała Na sygnale

Drakoński mandat za brawurową jazdę. Aż 8 tysięcy złotych

Fot. KMP B-B

Aż ośmioma tysiącami złotych mandatu został ukarany pewien kierowca za niebezpieczną i brawurową jazdę, choć do popełnienia przypisywanych mu czynów się nie przyznał. – To najsurowsza grzywna, jaką można ukarać sprawcę takiego wykroczenia – dodaje policja.

– 13 kwietnia kilkanaście minut po godzinie 14.00 w Pszczynie na drodze krajowej kierujący osobowym porsche potraktował drogę publiczną jak prywatny tor wyścigowy. Najpierw ze znaczną prędkością przejechał na czerwonym świetle ruchliwe skrzyżowanie z ulicą Hallera, zignorował też poziome i pionowe znaki drogowe ustalające kierunki jazdy z poszczególnych pasów ruchu. Chwilę później po raz kolejny ignorując obowiązkowy kierunek jazdy wynikający z sygnalizatora świetlnego, omal nie doprowadził do zderzenia z inną osobówką. Piracką szarżę zarejestrował wideorejestratorem inny kierujący – opisuje przebieg wypadków policja.

Informacja o wyczynach pirata wraz z nagraniem została przekazana pszczyńskim policjantom. Przy współpracy ze swoimi kolegami z Czechowic-Dziedzic odszukali pojazd.

Jego właścicielem okazał się 28-latek, mieszkaniec powiatu bielskiego. Podczas przesłuchania nie wskazał, kto prowadził samochód, podczas gdy jego kierowca łamał przepisy. Na wiele się to jednak nie zdało. Policjanci z Czechowic-Dziedzic nałożyli na niego mandat karny we wspomnianej wcześniej wysokości.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bolek
Bolek
6 dni temu

D….e niech płacą codziennie takich widzę szczególnie lewym pasem!!!

Edek
Edek
9 dni temu

wcale nie drakoński-drakoński to byłby dla kogos kto jeździ autem za 14 tys a nie 400 tys zł

wszystkim po równo
wszystkim po równo
9 dni temu
Reply to  Edek

Ale te 4stówy trzeba było wpierw wydać.
Uważasz ze wybulić tyle, czy 14tys to jest to samo??