Smacznie, zdrowo i stylowo Na czasie

Czapka do sauny – czy faktycznie jest potrzebna?

Podczas saunowania możemy zauważyć, że coraz więcej osób korzysta z czapki do sauny. To tylko modny dodatek, trend, czy faktycznie przemawia na tym jakaś korzyść?

Saunowanie od wieków jest remedium na wszelkiego rodzaju bóle, oraz poprawia odporność organizmu. Ta praktyka wpływa także korzystnie na spalanie kalorii, usuwanie toksyn a także redukuje stres. Wspomaga również pracę serca, łagodzi napięcie mięśni i ból. Ciekawostką jest to, że korzystanie z sauny Infrared (na podczerwień) przez 30 minut spala tyle kalorii co godzinny trening.

Już na wstępie należy zaznaczyć, że mimo wielu korzyści wynikających z saunowania, trzeba do tego typu praktyki odpowiednio się przygotować.

Należy między innymi zadbać o odpowiednie nawodnienie, robić przerwy pomiędzy kolejnymi seansami w saunie, oraz ochładzać regularnie organizm pod prysznicem.

Okazuje się, że istnieje kolejny ważny element o którym musimy pamiętać – czapka do sauny.

Czapka do sauny

To akcesorium jest niezwykle ważne podczas saunowania. Przede wszystkim chronimy organizm przed nadmiernym przegrzaniem. Ponadto w wysokiej temperaturze może dojść do narażenia narządów wewnątrzczaszkowych, dlatego czapka w tym wypadku stanowi doskonałą ochronę. W skrajnym przypadku bez odpowiedniego nakrycia głowy może dojść nawet do omdleń czy udaru cieplnego.

Jeżeli po saunowaniu masz zawroty lub bóle głowy to czapka do sauny powinna także załagodzić powyższe dolegliwości.

Kolejną kwestią przemawiającą za korzyścią używania czapki do sauny jest ochrona włosów. Jest to niezwykle ważna informacja zarówno dla kobiet, jak i osób z problemem łysienia. Czapka chroni zarówno skórę głowy jak i cebulki włosów.

Czapka do sauny – jaką warto wybrać?

Pamiętaj, że w wysokich temperaturach niektóre materiały mogą wydzielać niebezpieczne dla zdrowia substancje. Dotyczy to także tak powszechnie stosowanego filcu.

Wybieraj czapki z naturalnego materiału. 

W saunhat.com znajdziesz czapkę wykonaną z jednego kawałka owczej wełny. Dlatego używając tej czapki masz gwarancję bezpieczeństwa co do reakcji materiału w wysokiej temperaturze.

Dodatkowo czapki SaunHat wyróżnia ponadczasowy design, minimalizm.

Czapki dostępne są także w wielu wariantach kolorystycznych.

 

google_news