Wydarzenia Cieszyn

“Czarny piątek” w powiecie cieszyńskim: 86 nowych zakażeń, trzy osoby nie żyją

Dzisiejszy raport cieszyńskiego sanepidu mrozi krew w żyłach. W ciągu zaledwie doby przybyło 86 nowych przypadków zachorowań. Walkę z koronawirusem przegrali kolejni mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego.

Od jutra, 17 października powiat cieszyński ma znaleźć się w strefie czerwonej. Powodem jest drastyczny wzrost zachorowań (pisaliśmy o tym tutaj , o obostrzeniach znajdziesz informację tutaj). W ciągu ostatnich ośmiu dni przybyło 169 zachorowań. A na tym nie koniec.

Tylko dziś cieszyński sanepid poinformował o kolejnych 86 potwierdzonych przypadkach. Nie ma gminy w powiecie, w której nie odnotowano kolejnego zachorowania.

Koronawirus zebrał także śmiertelne żniwo. W ciągu minionej doby z chorobą przegrały trzy osoby. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologoczna w Katowicach poinformowała, że chodzi o pacjentów cieszyńskiego szpitala: 85– letnią kobietę z Istebnej, 92– letnią kobietę z Ustronia, 74 – letniego mężczyznę ze Skoczowa.

906 mieszkańców powiatu cieszyńskiego obecnie przebywa w kwarantannie domowej. Przeszło pół tysiąca znajduje się pod nadzorem stacji . 41 mieszkańców jest hospitalizowana z powodu podejrzenia lub zakażenia Sars CoV-2.

 

 

 

KB_eko_m