Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Są chętni do kupna Browaru Zamkowego

Fot. z galerii Browaru Zamkowego

Czy Browar Zamkowy w Cieszynie zostanie zamknięty? To pytanie nie schodzi z ust mieszkańców Śląska Cieszyńskiego. Grupa Żywiec S.A. chce do końca I kwartału 2021 roku zamknąć lub sprzedać zakład, którego historia sięga 175 lat wstecz. Okazuje się jednak, że są chętni do zainwestowania w cieszyńską markę.

O sprawie Browaru Zamkowego pisaliśmy tutaj, tutaj i tutaj. Przypomnijmy tylko, że władze Cieszyna sprzeciwiały się zamknięciu historycznego zakładu. Do sprawy włączył się bielski poseł Przemysław Koperski, który wystąpił z interpelacją adresowaną do wicepremierów o upaństwowienie browaru.

Okazuje się, że chętnych do kupna nie brakuje.  – Telefonicznie otrzymałam informację od Grupa Żywiec, że prowadzone są rozmowy z inwestorami zainteresowanymi zakupem Browar Zamkowy Cieszyn. Do końca października powinien być wyłoniony jeden inwestor, z którym kontynuowane będą działania – poinformowała burmistrz Cieszyna, Gabriela Staszkiewicz.

KB_eko_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
17 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Yhm
Yhm
12 dni temu

Fajnie gdyby kupił to browar amber bo robią dobre piwka w dobrej cenie. Niestety ale mało kto kupi piwo po 6 złotych wzwyż.

Mesaj
Mesaj
11 dni temu
Reply to  Yhm

Nie, jak ktos tankuje piwo jak krowa wode to nie pije piwa za 6 zl. Jak chcesz sie napic do doznań estetycznych to kupujesz takie piwo. I ja czesto kupuje wariacje Cieszynskiego browaru. No to piwo do smaku.

GR
GR
12 dni temu

Burmistrz włączyła się do dyskusji – źle. Nie włączyłaby się – też by było źle. Dajcie spokój!

Cieszyniak
Cieszyniak
12 dni temu

Do sprawy włączył się, i tu zasługa radnej sejmiku ze Śląska Cieszyńskiego, Zarząd Województwa Śląskiego

PD
PD
12 dni temu

Tak się czepiam, ale “historia sięga 175 lat wstecz”. Czy historia może sięgać 175 lat do przodu? Takie cofanie sie do tyłu Pani redaktor. A browar powinien trafić w zacne ręce, żeby jego historia mogła się toczyć przez co najmniej następne 175 lat.

Hermenegilda
Hermenegilda
12 dni temu
Reply to  PD

Nie wiadomo filozof czy za 175 lat ludzie jeszcze będą chcieli pić piwo. Przy wódce byłabym pewniejsza.

OjciecMateusz
OjciecMateusz
7 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Okazuje się, że jest odwrotnie – spożycie trunków wysokoprocentowych wśród Polaków statystycznie spada na rzecz lżejszych, np. piwa właśnie. Z tego powodu jeszcze niedawno producenci i dystrybutorzy wódki podnieśli larum, gdy zmieniano akcyzę na alkohol. Co więcej, powoli zmienia się też wybór piwa przez konsumenta, a to za sprawą “mody” na większą świadomość tego co kupujemy (nie ilość, a jakość) zatem jest coraz więcej osób wybierających piwa z browarów regionalnych, kontraktowych i piwowarów domowych, a rzadziej sięgających po piwa koncernowe. Ja bym się nie martwił o piwo w Polsce i ogółem za granicą, bo jego rynek kwitnie teraz w najlepsze… Czytaj więcej »

"zapewniony telefonicznie"
12 dni temu

jeśli grupa żywiec jest taka słowna jak pani staszkiewicz to możemy być pewni że inwestor jeszcze długo się nie znajdzie.

Można by rzec na podstawie
Można by rzec na podstawie
12 dni temu

takiej argumentacji, że skoro Grupa Żywiec poinformowała o sprzedaży w taki sposób w jaki poinformowała, czym wprawiła wszystkich w zdumienie, czyli raczej Grupa Żywiec nie chce sprzedawać. Tylko, że co? Piaskownicę jakowąś tworzy?

Hermenegilda
Hermenegilda
12 dni temu

Nie będzie informowała przez media filozof. Biznesowe sprawy załatwia się w ciszy wśród rzeczywistych partnerów transakcji

Bezsensowana zaczepianka
Bezsensowana zaczepianka
12 dni temu
Reply to  Hermenegilda

nic nie wnosząca jak na klepitłuka przystało i nic konkretnego, bo to tylko zaczepianka byle tylko zaczepić. Wszyscy czekamy na odpowiedź, no dalej, dalej co jeszcze osobowość psychopatyczna zaordynuje? Szczególnie względem odwracania kota ogonem. O ile sobie dobrze przypominam, wyjaśniałem klepitłukowi na czym oferta biznesowa polega, ale klepitłuk jako osobowość psychopatyczna nie przyzna, że na na takich ofertach się nie zna.

Hermenegilda
Hermenegilda
12 dni temu

Wyobraź sobie filozof, że w ofertach biznesowych brałam udział. Trzeba konkretów. Konkrety, konkrety, konkrety filozof, dlatego się wtrącam.

Ha, ha, ha
Ha, ha, ha
12 dni temu
Reply to  Hermenegilda

oferta biznesowa i klepitłuk, czyli żadnych konkretów za to mnóstwo ogólników. No to doczekam się konkretów, czy też cały czas sofistyczno-erystyczny bełkot.

Aha zapomniałem,
Aha zapomniałem,
12 dni temu
Reply to  Hermenegilda

że wtrącając się w mój komentarz jako Hermenegilda Group potwierdzasz (raczej potwierdzacie), że jesteś wielonickowcem, o czym wiem od ho,ho, a może i dłużej. I tak w ogóle jak tam sekta, że z kolokwialnością wyskoczę.

Hermenegilda
Hermenegilda
11 dni temu

To już było i nudne kolejny raz.

To też już było
To też już było
11 dni temu
Reply to  Hermenegilda

i też nudne i słabe.

Hermenegilda
Hermenegilda
12 dni temu

Do sprawy włączył się także pan Marek Jakubik. Poczekajmy na konkrety. Mimo potęgi górniczych związków zawodowych trochę większy zakład, kopalnia Silesia może być zamknięta. A jaka konkretna rola pani burmistrz obok pijarowej tutaj?