Wydarzenia Bielsko-Biała

Czechosławy rozdane po raz ósmy

Firma Hewalex – wiodący w Polce i uznany w Europie producent kolektorów słonecznych, komponentów instalacji solarnych oraz pomp ciepła i Przedsiębiorstwo Transportowo-Spedycyjne Wigmar – to zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu Czechosławów, nagród przyznawanych firmom, które tworząc własną markę, przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku Czechowic-Dziedzic.

Nagrody przyznawane są w dwóch kategoriach: „Produkcja i budownictwo” oraz „Handel i usługi”.

Decyzją Kapituły Konkursu pod przewodnictwem burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta nagroda w kategorii „Produkcja i budownictwo” trafiła do firmy Hewalex, a w kategorii „Handel i usługi” do firmy Wigmar.

W obu kategoriach konkursowych rozdane zostały również wyróżnienia – Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji. W kategorii „Produkcja i budownictwo” Laur otrzymał Zakład Przetwórstwa Mięsnego Ligota oraz Zakład Remontowo-Budowlany Konstrukcji Stalowych Filipowicz, a w kategorii „Handel i usługi” Bank Spółdzielczy Czechowice-Dziedzice-Bestwina.

Kapituła Konkursu postanowiła przyznać w trybie pozakonkursowym wyróżnienia w postaci Złotego Lauru Umiejętności i Kompetencji RIG w Katowicach: Damianowi Żelaznemu, przewodniczącemu Rady Miejskiej Czechowic-Dziedzic oraz Niepublicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej Salus. Przyznano także tytuły Honorowego Czechosława. Otrzymali je: Adam Chromik – właściciel i szef firmy Domus oraz Brunon Kieloch – założyciel i właściciel Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowo-Handlowego Akces, a od roku Akces BK, działający w branży budowlanej, jako wykonawca inwestycji i remontów.

Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień, w której udział wzięli m.in. wiceminister Stanisław Szwed, senator Andrzej Kamiński, posłanki – Małgorzata Pępek i Mirosława Nykiel, wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, starosta bielski Andrzej Płonka oraz prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult odbyła się w czechowickim Dworku Eureka.

Autorem fotoreportażu jest Dagmara Galczak

google_news
kb_zpora
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments