Na sygnale Czechowice-Dziedzice

Czechowice: Na stacji ukradł paliwo. Wykorzystał… kradzione auto i tablice rejestracyjne

Zaledwie parę godzin cieszył się 36-letni mężczyzna z “udanej” kradzieży paliwa na stacji paliw przy ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach. Samochód i złodzieja namierzyli policjanci z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach.

Około godz. 20.30 kierujący samochodem osobowym marki ford zatankował paliwo za kwotę 99.97 zł i “zapomniał” zapłacić. Mężczyzna odjechał w nieustalonym kierunku, kradzież zgłoszono na policję. Rozpoczęto poszukiwania forda i “zapominalskiego” kierowcy.
Około godz. 3.15 samochód namierzyli policjanci z KP Czechowice-Dziedzice. Kierujący pojazdem nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe oznakowanego radiowozu i zaczął uciekać. Auto zatrzymano po krótkim pościgu.

– Samochód zatrzymano do kontroli, za kierownica był 36-letni mężczyzna. W toku czynności ustalono, że posługuje się on tablicami rejestracyjnymi, które pochodzą z kradzieży – powiedział nam asp. Przemysław Kozyra z KMP w Bielsku-Białej.

W toku czynności ustalono, że pojazd jest zgłoszony jako skradziony. Na samochodzie były zamontowane dwie tablice rejestracyjne, również pochodzące z kradzieży. Pasażer pojazdu był poszukiwany przez policję. Mężczyzn zatrzymano i przewieziono do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Dalsze czynności prowadzi policja.

google_news