Cieszyn Kultura i rozrywka

“Inteligenci” zmierzają do Cieszyna

fot. plakat wydarzenia

Teatr im. Adama Mickiewicza ma dla swoich widzów kolejną ciekawą propozycję. Cieszyniacy 12 maja będą mieli okazję aż dwukrotnie, bo o godz. 16:00 i 18:00 obejrzeć spektakl “Inteligenci”. Reżyserem sztuki jest Wojciech Malajkat.

“Inteligenci” to komediodramat teatralny w gwiazdorskiej obsadzie, która w prosty, a zarazem prowokujący do myślenia sposób zadaje trudne pytania. Czy mimo różnic w poglądach i sposobie życia współczesna rodzina może się porozumieć?

Anna i Szczepan tworzą na pozór zgrane małżeństwo reprezentujące polską inteligencję. Pewnego dnia dowiadują się, że ich starszy syn jest zamieszany w pobicie czarnoskórego kolegi. To zdarzenie zaburza rodzinną harmonię, ujawnia sekrety i prowokuje rozmowy, które na zawsze zmienią dotychczasowe życie bohaterów.

„Inteligenci” w uniwersalny sposób pokazuje losy rodziny i porusza problemy, jakie spotykają nas wszystkich. Stereotypy i etykiety, które znamy z mediów („prawak”, „lewak”, „narodowiec”, „feministka”) mocno wpływają na nasze życie i nie tak łatwo się ich pozbyć. A co najgorsze – utrudniają nam rozmowy nawet z najbliższymi.

W Cieszynie wystąpią Anita Sokołowska, Magdalena Stużyńska, Wojciech Malajkat i Maciej Tomaszewski

google_news