Czechowice-Dziedzice Kultura i rozrywka

Czechowicka orkiestra zgarnęła pełną pulę!

Na pierwszym planie od lewej, ze „Złotymi Lirami”, Marta Wajdzik i Tomasz Janusz. Fot. Dom Kultury w Rybniku-Niedobczycach

Czechowicka orkiestra dęta zgarnęła wszystkie najważniejsze nagrody podczas prestiżowego międzynarodowego festiwalu.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach dała prawdziwy popis podczas XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Lira”, który odbył się w Rybniku w dniach od 14 do 16 czerwca. Konkurowała z orkiestrami nie tylko z Polski, ale też z Rosji, Czech, Słowacji, Węgier, Litwy i Rumunii. – Emocje i aplauz były takie, jak na koncertach gwiazd popu i rocka – cieszą się organizatorzy.

Czechowicka orkiestra zdobyła Złote Pasmo „Summa cum laude” oraz Grand Prix Festiwalu – Puchar Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Złotą Lirę 2019”. Wyróżnienie specjalne – „Dyplom Uznania” oraz statuetkę „Złotej Liry” dla najlepszego dyrygenta festiwalu otrzymał Tomasz Janusz, dyrektor orkiestry MDK. Co więcej, solistka tej orkiestry Marta Wajdzik otrzymała specjalne wyróżnienie i „Dyplom Uznania” za wykonanie partii solowej na saksofonie tenorowym w utworze „The incredibles”.

– Udało się nam wygrać wszystko. Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jest jeszcze dużo prestiżowych międzynarodowych festiwali! – mówił usatysfakcjonowany Tomasz Janusz, który dzisiaj pochwalił się tymi sukcesami podczas sesji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments