Czechowiczanka z olimpijskim medalem

Pochodząca z Czechowic-Dziedzic 24-letnia kajakarka Justyna Iskrzycka zdobyła brązowy medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Wiosłowała w czteroosobowej osadzie K4 wraz z: Anną Puławską, Karoliną Nają i Heleną Wiśniewską.

Kajakarki ścigały się na dystansie 500 metrów. Wyścig wygrały Węgierki. Na drugiej pozycji uplasowała się osada Białorusinek. Polki po dobrym finiszu zameldowały się na mecie jako trzecie ze stratą niespełna jednej sekundy do zwyciężczyń.

Justyna Iskrzycka trenuje obecnie w AZS AWF Katowice, lecz swoją sportową karierę rozpoczynała w Czechowicach-Dziedzicach. Może się pochwalić dwoma złotymi medalami mistrzostw świata juniorek z 2014 roku oraz wywalczonym cztery lata później tytułem mistrzyni świata na dystansie 1000 metrów w dwójce kajakowej. Co ciekawe, kwalifikację olimpijską zdobyła w ostatniej chwili, zastępując kontuzjowaną Katarzynę Kołodziejczyk.