Wydarzenia Cieszyn

Czujnik smogu w Strumieniu

Fot. Archiwum UM w Strumieniu

W Strumieniu został zamontowany pierwszy czujnik smogu.

Podobne urządzenia działają już m.in. w Cieszynie, Wiśle czy Hażlachu. Szczegółowe pomiary można zobaczyć tutaj.

Warto dodać, że dziś występuje ryzyko przekroczenia wartości dobowej 150 μg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.  W związku z tym ogłoszono drugi poziom ostrzeżenia na terenie gminy: Cieszyn, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Hażlach, Skoczów, Strumień, Zebrzydowice.

W związku z zagrożeniem władze Chybia już apelują do mieszkańców o unikanie przewietrzania pomieszczeń, ograniczenie użytkowania kominków opalanych paliwami stałymi oraz zaprzestanie prac powodujących zapylenie np. uciążliwych prac budowlanych, wyburzeniowych czy  stosowania dmuchaw.

Z uwagi na zanieczyszczenie powietrza osoby chore, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu, a pozostałe osoby powinny ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu. Ponadto zaleca się korzystanie z transportu zbiorowego zamiast indywidualnego.

2
Skomentuj

avatar
2 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
2 Komentarzy
HermenegildaJedrek Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Zalecają władze Chybia? Bo póki co jest na czasie teoria zaleceń z wojewódzkich centrów zarządzania kryzysowego. Jak tą teorię zrealizować w praktyce – już nie ma mowy.

Jedrek
Gość
Jedrek

Czujnik jest na Pocztowej dawajcie drugi na Cieszyńską to dopiero się zaczerwieni