Bielsko-Biała Sport

Czy przez Bielsko-Białą znów przejadą kolarze Tour de Pologne?

Fot. Artur Jarcozk

Wyścig Santos Tour Down Under w Australii rozpoczął tegoroczny cykl UCI World Tour. Już po raz szesnasty w kolarskiej lidze mistrzów znalazł się Tour de Pologne! W tym roku polski narodowy wyścig zostanie rozegrany od 5 do 11 lipca.

Po raz pierwszy Tour de Pologne został włączony do cyklu UCI Pro Tour (dziś UCI World Tour) w 2005 roku.

– To był efekt ciężkiej, wytężonej pracy, zarówno organizacyjnej, jak i dyplomatycznej. Gościliśmy w naszym kraju prezydenta UCI Heina Verbruggena, a także dyrektora Tour de France Jean Marie-Leblanca. Przekonywaliśmy, że Polska zasługuje na imprezę UCI Pro Tour i jako jedyny wyścig z Europy Środkowo-Wschodniej dostaliśmy zaproszenie do kolarskiej ligi mistrzów. To był najwyższy wyraz uznania dla naszej pracy, a także milowy krok w historii i rozwoju Tour de Pologne. Dziś jesteśmy największą cykliczną sportową imprezą w Polsce i najważniejszym wyścigiem kolarskim w tej części Europy – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

Tour de Pologne w UCI World Tour to wiele wspaniałych momentów, które niejednokrotnie były związane z naszym regionem. Czy kolarze znów przejadą przez stolicę Podbeskidzia?

W tegorocznym kalendarzu UCI World Tour znalazło się 36 wyścigów, a Tour de Pologne jest jedynym reprezentantem Europy Środkowo-Wschodniej w tym prestiżowym cyklu. Oficjalna prezentacja trasy 77. Tour de Pologne odbędzie się 27 kwietnia w Hotelu InterContinental Warszawa.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marian
Marian
2 lat temu

Coraz trudniej znaleźć miasta naiwnych do sponsorowania wyścigu na którym startuje 3 sort zawodowców ile to tej niby reklamy dopłacamy my mieszkańcy miasta i regionu 10 min dobry film w tv daje więcej jak te migawki i jazdę w koło