Bielsko-Biała Sport Cieszyn

Dębowiec bez śniegu… Puchar Reksia w niedzielę w Wiśle

www.pucharreksia.pl

Już w najbliższy weekend odbędzie się 9. Puchar Reksia! Miał zostać rozegrany 2 lutego na stoku narciarskim Dębowiec w Bielsku-Białej. Niestety ze względu na warunki pogodowe, które uniemożliwiają przeprowadzenie zawodów narciarskich w stolicy Podbeskidzia, został przeniesiony na Stok Siglany w Wiśle. Szkoda, bo listy startowe szybko się zapełniły, a w zawodach weźmie udział komplet, czyli 400 młodych zawodników!

– Z przykrością rozstajemy się w tym roku z Bielskiem-Białą, mając jednak nadzieję, że 10. jubileuszowa edycja Pucharu Reksia zostanie rozegrana na Stoku Dębowiec – mówi Barbara Ilewicz, Prezes Stowarzyszenia Klub Sportowy LIVE.

We wszystkich poprzednich edycjach w rywalizacji wzięło udział niemal 6 tys. zawodników, a zmagania na żywo zobaczyło prawie 20 tys. widzów. – Ponownie spodziewamy się wysokiej frekwencji, zarówno dzieci biorących udział w zawodach, jak i osób im kibicujących. Puchar Reksia to impreza, która ma na celu propagowanie idei sportów zimowych, integracji społeczności narciarskiej, idei fair play oraz hartowania sportowego ducha najmłodszych. To impreza na stałe wpisana do kalendarza imprez Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS – komentuje organizatorka.

Od 8.00 do 9.30 będą wydawane numery startowe w biurze zawodów na stoku Siglany. O 10.00 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie zawodów i przejazd maskotki Reksia, za którego w zeszłym roku przebrał się prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski. Kto wcieli się postać tym razem?

O 10.15 ruszą przejazdy uczestników w slalomie 1 i 2. Slalom 1 to zmagania w trzech kategoriach wiekowych – 2016 i młodsi; 2014/15 oraz 2012/13. Trasą slalomu 2 przejadą dzieci z roczników 2010/2011, 2008/2009, 2006/2007. Po sportowej części (od około 11.15 do 13.30) odbędą się animacje na scenie, zabawa dla dzieci i różnego rodzaju atrakcje. Natomiast uroczyste zakończenie zawodów i wręczenie nagród przewidziano na 13.30.

Drugie zawody z cyklu Puchar Reksia odbędą się 15 marca na stoku przy Hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments