Na sygnale Wadowice

Demolka klatki schodowej i grożenie policjantom

Fot. KPP Wadowice

Na jednym z osiedli w Wadowicach doszło do demolki klatki schodowej. Gdy na miejscu pojawili się policjanci, to agresywni mężczyźni ich zwyzywali i zaczęli grozić.

Kilka dni temu mundurowi otrzymali wezwanie na jedno z wadowickich osiedli. Według zgłaszających dwóch mężczyzn miało demolować klatkę schodową.

Policjanci pojechali na miejsce. Zobaczyli tam wybitą szybę w drzwiach wejściowych na klatkę schodową. W pobliżu zastali 26- i 43-latka, którzy w czasie legitymowania zaczęli znieważać i kierować groźby karalne pod adresem funkcjonariuszy. Obaj wadowiczanie zostali zatrzymani. Wartość strat wyceniono na około 1500 złotych. Ustalono, że to 26-latek wybił szybę, za co usłyszał zarzut. Ponadto śledczy przedstawili 26- i 43-latkowi zarzut znieważenia funkcjonariuszy. Kodeks karny za znieważenie policjantów przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Natomiast za przestępstwo zniszczenia mienia karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat – informuje Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach.

google_news