Derby Cieszyna dla CKS – ZDJĘCIA

50 lat czekał nadolziański gród na piłkarskie derby, a na ligowe to nawet 55. W 1969 po raz ostatni w meczu towarzyskim spotkali się Piast ze Stalą Cieszyn. 28 września 2019 roku w meczu klasy B CKS Piast podejmował rezerwy TS 1909 Piast.

W pierwszej połowie inicjatywa należała do gospodarzy, którzy wypracowali sobie kilka okazji do otwarcia wyniku spotkania. Jednak między słupkami zespołu trenera Krzysztofa Praszywki stał Damian Ferfecki, który kilkoma interwencjami ratował skórę swoim kolegom. Miał też przy tym odrobinę szczęścia, gdyż w sukurs przychodziły mu słupki i poprzeczka. Mimo dużego naporu CKS Piast nie potrafił udokumentować golem swojej dominacji i na przerwę obie drużyny schodziły przy stanie 0:0.

W przerwie w zespole gości nastąpiły zmiany, które jak się okazało sprawiły, że mecz się bardziej wyrównał. Jednak na samym początku drugiej odsłony futbolistom TS 1909 Piast zabrakło koncentracji, co wykorzystali podopieczni trenera Michała Kurzei, którzy w 47. minucie zdobyli gola. Z prawej strony ze stałego fragmentu gry dośrodkował Ireneusz Jeleń a futbolówkę do siatki głową skierował Paweł Krzempek. Przy wyniku 1:0 dla CKS Piast goście ruszyli do ataku ale ich natarcia okazały się nieskuteczne. Z kolei po drugiej stronie boiska golkiper drugiej drużyny TS 1909 Piast był nękany groźnymi kontrami gospodarzy, które także nie przyniosły gola. Ostatecznie emocjonujące i stojące na dobrym poziomie widowisko zakończyło się skromną wygraną CKS Piast.