Derby dla lidera!

Hokeiści Oceláři Trzyniec pokonali w derbach Vítkovice Ostrawa 2:1. Dzięki kolejnej wygranej ekipa spod Jaworowego utrzymała pozycję lidera tabeli Tipsport Extraligi.

Cały mecz był bardzo wyrównany. Jako pierwsi do bramki krążek posłali goście. Zespół z Ostrawy wykorzystał osłabienie trzynieckiej drużyny i w 9. minucie strzałem spod niebieskiej linii wynik otworzył Alexej Solovjov. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać, gdyż dwie minuty później wyrównał David Musil. Natomiast decydująca o wygranej lidera bramka padła w 32. minucie, a jej autorem był Jan Zahradníček. – Był to trudny mecz. Rywal grał bardzo dobrze, nam dopisało szczęście, że strzeliliśmy dwa gole, choć każda ze stron mogła ich zdobyć więcej. To jednak my kasujemy trzy punkty, co jest najważniejsze – powiedział po meczu strzelec zwycięskiego gola.

Mimo wielu szans więcej trafień ponad 4,7 tysiąca kibiców, zgromadzonych w niedzielne popołudnie w WERK Arenie, już nie zobaczyło. Minimalna wygrana “Stalowników” pozwoliła im na umocnienie się na pozycji lider tabeli. – Byliśmy lepsi i zasłużyliśmy na trzy punkty. Cieszymy się, że zyskaliśmy spokój przed przerwą reprezentacyjną – skwitował Marek Zadina, drugi trener Oceláři Trzyniec.