Derby nie dla Trzyńca

W niedzielne popołudnie w trzynieckiej WERK Arenie rozegrano derby, w których miejscowi Oceláři podejmowali Vítkovice Ostrawa. Faworytem byli obrońcy tytułu mistrzowskiego, ale punkty pojechały do stolicy kraju morawsko-śląskiego.

Wynik prestiżowego starcia otworzyli gospodarze, a konkretnie w 8. minucie bramkarza rywali pokonał Aron Chmielewski. Gościom udało się jednak wyrównać tuż przed pierwszą przerwą, gdy “gumę” między słupki posłał Alexandre Mallet.

Druga tercja wyglądała podobnie. Ekipa spod Jaworowego w 34. minucie znów objęła prowadzenie, gdy z dystansu krążek do siatki posłał Milan Doudera, ale przeciwnicy cztery minuty później wyrównali za sprawą trafienia Jana Schleissa.

Niestety w trzeciej odsłonie szybkiego i wyrównanego widowiska do bramki trafili tylko przyjezdni z Ostrawy. Wynik meczu na 2:3 ustalił w 50. minucie Martin Dočekal i trzy punkty zdobyli broniący się przed spadkiem hokeiści Vítkovic.