Wydarzenia Bielsko-Biała

Diecezja czeka na nowych kapłanów

Fot. ks. Piotr Góra

W najbliższą sobotę, 25 maja, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej Roman Pindel wyświęci w katedrze pod wezwaniem św. Mikołaja w Bielsku-Białej sześciu nowych księży. Uroczysta liturgia rozpocznie się o 10.00.

Święcenia prezbiteratu to jedno z największych wydarzeń w życiu każdej wspólnoty diecezjalnej. Można więc zakładać, że na uroczystości pojawią się tłumy wiernych. Biskup Pindel spotkał się z przygotowującymi się do przyjęcia święceń diakonami w ubiegłym tygodniu. Zaapelował wtedy do wiernych o modlitwę w ich intencji. Na spotkaniu był obecny również ks. Sławomir Kołata, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie.

Jak można przeczytać na stronie diecezji bielsko-żywieckiej, kandydatami do święceń kapłańskich są: Adam Bajorek z parafii św. Klemensa w Ustroniu, Kacper Biłyk z parafii św. Floriana w Żywcu Zabłociu, Piotr Kania z parafii Miłosierdzia Bożego w Miliardowicach, Dominik Opyrchał z parafii św. Pawła Apostoła w Bielsku-Białej, Szymon Pawlus z parafii św. Floriana w Żywcu Zabłociu i Piotr Talik z parafii Imienia NMP w Kamesznicy.

Wszyscy odbyli już swoje roczne praktyki duszpasterskie w parafiach na terenie diecezji.

google_news