Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jak odpowiednio wyeksponować towar w sklepie?

Prowadzenie sklepu stacjonarnego wiąże się z koniecznością odpowiedniego eksponowania towaru. Bez względu na to, co dokładnie sprzedajemy, prawidłowa ekspozycja to element kluczowy marketingu. Jak sprawić, aby klienci zaglądali do naszego sklepu i dokonywali zakupów?

Regały sklepowe – w jakie warto zainwestować?

Podstawowym elementem wyposażenia niemal każdego sklepu są oczywiście regały. Pozwalają one utrzymać ład i porządek, a dodatkowo odpowiednio wyeksponować towar. Pojawia się jednak pytanie, jakie właściwie regały warto zakupić? Doskonałym rozwiązaniem będą meble o różnej wysokości, przy czym w pierwszym rzędzie powinny pojawić się te niższe, do których klient będzie miał łatwy dostęp. Trudno bowiem wspinać się po drabince, chcąc dosięgnąć produkt. Z tyłu sklepu mogą stanąć wyższe regały, które będą pełniły funkcję magazynu. Najlepiej, jeśli będziemy w stanie ustawić je na zapleczu, ale przy większej ilości towaru i klientów nie zawsze można sobie pozwolić na takie rozwiązanie.

Wysoka jakość gwarancją prawidłowej ekspozycji

Jakie powinny być idealne regały sklepowe? Przede wszystkim muszą cechować się wysoką jakością wykonania, trwałością i wytrzymałością. W zależności od tego, co sprzedajemy, zwróćmy uwagę na maksymalne obciążenie półek. Jest to bardzo istotne zwłaszcza w przypadku towarów o większych gabarytach. Im większe dopuszczalne obciążenie, tym oczywiście lepiej – nie musimy wtedy skrupulatnie liczyć, jak wiele towarów będziemy mogli jeszcze umieścić na półce. Ważne jest również tworzywo, z jakiego wykonano regał. Najlepiej sprawdzają się modele metalowe, chociaż nie zawsze wpisują się one dobrze w specyfikę sklepu. Czasami lepszym rozwiązaniem będą designerskie regały aluminiowe albo nawet drewniane, choć drugie z proponowanych rozwiązań nie jest często spotykane.

Potrzebne regały do sklepu? Nie oszczędzaj!

Zakup regałów to niemały wydatek, zwłaszcza dla osób, które dopiero rozpoczynają prowadzenie własnego sklepu. Niemniej jednak inwestycja w regały do sklepu zwraca się w kolejnych latach, dlatego nie warto na nich oszczędzać. Wysokiej jakości modele, które posiadają odpowiednie certyfikaty, posłużą nam przez wiele sezonów. W dodatku będzie można umieścić je w dowolnym miejscu – w sklepie albo na magazynie. Pamiętajmy, by kupować modele składane, które w razie potrzeby będzie można przewieźć w inne miejsce. Jest to istotne w czasach, gdy tak wiele sklepów zmienia swoją lokalizację na bardziej atrakcyjną nawet po kilku miesiącach prowadzenia działalności.

google_news