Wydarzenia Bielsko-Biała

Dla drogowców nastała zima

Od dzisiaj w Bielsku-Białej prowadzona jest „akcja zima”. Oznacza to, że drogowcy przeszli właśnie w tryb zimowego utrzymania dróg.

Polega on – informuje Miejski Zarząd dróg – w szczególności na odśnieżaniu i zwalczaniu tak zwanej śliskości zimowej (usuwanie błota, błota pośniegowego, śniegu, lodu i nacieków lodowych) jezdni a także chodników, ciągów pieszo-rowerowych, ścieżek rowerowych, przystanków autobusowych wraz z zatokami, parkingów, przejść podziemnych i nadziemnych, schodów, kładek itd. oraz placów.

Podobnie jak w poprzednim sezonie prace te będą wykonywać dwie firmy ( PreZero Bielsko-Biała S.A oraz Eurovia Polska S.A.), z którymi władze miasta podpisały stosowne umowy. W celu zapewnienia zakontraktowanych usług na odpowiednim poziomie wykonawcy dysponują między innymi” 17 ciągnikami z pługiem i rozrzutnikiem, 3 kombajnami do odśnieżania, 3 koparko-ładowarkami, 2 ładowarkami, 6 mikrociągnikami z pługiem do odśnieżania chodników, 13 pługo-piaskarko-solarkami, 1 pługo-piaskarką oraz 2 urządzeniami do wytwarzania solanki. Wszystkie pojazdy wyposażone są w nadajniki GPS – podkreślają bielscy drogowcy – dzięki czemu dyspozytorzy mogą w czasie rzeczywistym kontrolować pracę tego sprzętu. Tam gdzie ciężki sprzęt nie wjedzie śnieg i lód ma być usuwany z ulic ręcznie.

Wszelkie uwagi na temat zimowego utrzymania dróg można zgłaszać bezpośrednio do wykonawców. W sprawie głównych ciągów komunikacyjnych jest to spółka PreZero – tel. 33 499 20 16, 515 224 536, e-mail: [email protected] kontakt całodobowy a w przypadku pozostałych ulic Eurovia Polska S.A. – tel. 572 754 254, e-mail: [email protected]. Można też kontaktować się w tych sprawach z Miejskim Zarządem Dróg w Bielsku-Białej – tel.: 33 472 60 10 wew. 120, 503 692 143, e-mail: [email protected], w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 do 15.30.

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Need for speed
Need for speed
5 miesięcy temu

A kierowcy czy przejdą w inny tryb? :))) raczej nie. połowa powinna kupić pokrowce na auta i prawko do depozytu.

Hermenegilda ta mądrzejsza
Hermenegilda ta mądrzejsza
5 miesięcy temu
Reply to  Need for speed

Naprawdę fachowcu od jazdy zimą przed komputerem?, w tej połowie jest mnóstwo kierowców, w tym kobiety, którzy dojeżdżają do pracy. Będziesz ich podwoził?

Hermenegilda ta mądrzejsza
Hermenegilda ta mądrzejsza
5 miesięcy temu

A wśród kobiet duża część, które odwożą dzieci do żłobka, przedszkola i przywożą

Keks
Keks
6 miesięcy temu

Standardowo ich zima zaskoczy