Do jednej bramki. Nierodzim gromi – ZDJĘCIA

KS Nierodzim na inaugurację sezonu 2021/22 skoczowskiej klasy A rozgromił LKS Rudnik 7:1. Gospodarze od początku meczu byli stroną przeważającą i na niewiele pozwolili swoim przeciwnikom.

Ostre strzelanie podopieczni Krystiana Szleszyńskiego rozpoczęli już w 6. minucie, gdy wynik otworzył najlepszy tego dnia na boisku Marcin Marianek. 5 minut później prowadzenie miejscowych podwyższył Dawid Nikiel. Gdy wydawało się, że nacierający z animuszem ustronianie zdobędą kolejnego gola, niespodziewanie bramkę kontaktową strzelili goście. Celną główką po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry popisał się w 22. minucie Marcin Kołek, ale to było wszystko, na co tego dnia stać było ekipę Jana Strządały. W dalszej części rywalizacji mecz toczył się do jednej bramki i jeszcze przed przerwą KS Nierodzim trafiał między słupki dwukrotnie. W 35. minucie z rzutu wolnego przymierzył Marcin Marianek a gola do szatni w 45. minucie dołożył Piotr Husar.

Po przerwie napór gospodarzy trwał nadal a na efekty nie trzeba było długo czekać. W 54. minucie po pięknej centrze Damiana Madzi hattricka skompletował Marcin Marianek. Z kolei w 62. minucie szybką akcję zespołu z Nierodzimia sfinalizował Marcin Czyż. Chwilę później Marcin Marianek trafił w słupek, ale w 65. minucie już się nie pomylił, zaliczając czwarte trafienie tego dnia. Przyjezdni kończyli mecz w dziesięciu, gdyż w końcowych minutach spotkania za faul na szarżującym “sam na sam” Marcinie Marianku, bramkarza z Rudnika odesłał do szatni sędzia Maciej Bednarczyk. Mimo gry w przewadze i stworzeniu jeszcze kilku szans przez miejscową drużynę, wynik 7:1 nie uległ już zmianie.