Wydarzenia Oświęcim

Drogowa metamorfoza na Zasolu

Fot. UM w Oświęcimiu

Oświęcimskie osiedle Zasole jest obecnie dużym placem budowy. Na zlecenie miasta modernizowanych jest szereg ulic. Drogowcy pojawili się na ulicach Orzeszkowej, Młyńskiej i Sikorskiego.

– Nowe drogi zmienią zupełnie przestrzeń po obu stronach ulicy Orląt Lwowskich. Osiedle Zasole przybliża się w stronę centrum miasta– mówi Andrzej Bojarski, zastępca prezydenta Oświęcimia. Dodaje, że dzięki tym inwestycjom uwolnią się kolejne tereny dla budownictwa w atrakcyjnej  lokalizacji.

Przy ulicach Orzeszkowej Młyńskiej modernizowane są chodniki, kładzione są nowe nawierzchnie ulic i montowane jest oświetlenie uliczne. Ulica Młyńska zostanie przy tym wydłużona do ul. Orląt Lwowskich. Prace przy obu ulicach zakończą się pod koniec roku.

Ulica Sikorskiego budowana jest od podstaw. Do niedawna była to wyłożona tłuczniem droga przez pola, która prowadziła do kilku domów. Teraz na odcinku 450 metrów (od skrzyżowania z ulicą Chodniki do skrzyżowania z ulicą Orląt Lwowskich) budowana będzie ulica, chodniki i oświetlenie uliczne, a także kanalizacja sanitarna i deszczowa. Inwestycja pochłonie ponad 1,4 mln zł. Droga będzie gotowa w maju przyszłego roku

Pod koniec sierpnia zakończy się przebudowa ulicy Wysokie Brzegi. Nowa nawierzchnia ulicy, chodniki, wiata przystankowa sprawią, że trakt zyska na funkcjonalności i wyglądzie. Odnowiona zostanie też sieć wodociągowa i wybudowana będzie sanitarna. Całość inwestycji zamknie się kwotą blisko 3 mln zł, z których 800 tys. zł to pieniądze z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o