Wydarzenia Oświęcim

Drożej za parkowanie w Oświęcimiu

Fot. UM Oświęcim

Z początkiem stycznia tego roku zmieniono stawki za parkowanie w strefie płatnego postoju w Oświęcimiu. Zmieniły się także opłaty abonamentowe.

Jak informuje Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowy oświęcimskiego magistratu, do tej pory za pierwszą godzinę parkowania kierowcy płacili 2,50 zł. Teraz stawka wynosi 3 zł. Druga rozpoczęta godzina kosztuje 3,50 zł, a trzecia 4 zł. Za czwartą i następną stawka wynosi 3 zł. Za pierwsze pół godziny postoju trzeba zapłacić 1,50 zł.

Kierowcy, którzy nie opłacą postoju w przypadku kontroli, muszą zapłacić dodatkowo 120 zł. Ale jeśli opłatę uiszczą w terminie do 7 dni na rachunek bankowy urzędu wskazany na wezwaniu, to wtedy do zapłaty będzie do 60 zł – tłumaczy Katarzyna Kwiecień.

Za parkowanie można płacić kartą lub gotówką. Parkomaty przyjmują nominały od 0,50 groszy wzwyż.

Od stycznia wzrósł także abonament miesięczny do 180 zł. Z abonamentu miesięcznego w wysokości 5 zł mogą skorzystać osoby, które są mieszkańcami budynków znajdujących się przy ulicach objętych strefą płatnego parkowania oraz są właścicielami, współwłaścicielami lub użytkownikami samochodów.

Strefy płatnego parkowania obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 15.00 przy ul. Żwirki i Wigury na odcinku od ul. Wysokie Brzegi do ul. Piłsudskiego oraz przy ul. Chopina na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Żwirki i Wigury oraz na parkingu przy ul. Chopina. Z kolei płatne parkowanie od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00 obowiązuje na ul. Jagiełły od Rynku Głównego do ul. Królowej Jadwigi, na placu Słonecznym, ul. Zaborskiej od ul. Jagiełły do ul. Sienkiewicza, na placu Kościuszki, ul. Solskiego, ul. Mickiewicza, ul. Mayzla, Rynku Głównym, Małym Rynku, ul. Piastowskiej, ul. Klasztornej, ul. ks. Jana Bosko, ul. ks. Knycza, ul. Berka Joselewicza, placu ks. Jana Skarbka, ul. Kościelnej, ul. Zamkowej, ul. Stolarskiej, ul. Sienkiewicza, ul. Górnickiego i ul. Plebańskiej.

W sumie w Oświęcimiu w strefie płatnego postoju jest około 700 miejsc do parkowania.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments